Natus Vincere pokonało BIG w pierwszym ćwierćfinale kończącego się powoli FACEIT Major London 2018. Ukraińcy nie pozostawili żadnych wątpliwości odnośnie tego, kto w tym meczu był górą.

Dust 2

Wynik pierwszego ćwierćfinału otworzyło Natus Vincere. Antyterroryści od razu poszli za ciosem, wykorzystując przewagę broni. BIG było bliskie wygrania fulla, jednak na straży pozostał Ioann „Edward” Sukhariev, który poradził sobie z clutchem 1 vs 1, wieńcząc go rozbrojeniem bomby. To zwycięstwo zniszczyło ekonomię Niemców. Pięć porażek – tyle potrzebowało Berlin International Gaming, by w końcu znaleźć sposób na defensywę oponentów. Kolejny tryumf terrorystów zmusił Na`Vi do skorzystania z taktycznej pauzy. Przyniosła ona oczekiwany rezultat. Ukraińcy prowadzili 6:2. Drużyna Danylo „Zeus” Teslenko nie miała zamiaru spowalniać tempa. Na szczególną pochwałę zasługiwał nie kto inny, jak s1mple, który w czternastej rundzie miał statystyki 18:3. To była prawdziwa rzeź, co potwierdził Denis „electronic” Sharipov swoimi pięcioma fragami w ostatnim starciu pierwszej połowy.

Tryumf NaVi w drugiej pistoletówce zwiastował nam rychły koniec rozgrywki na Dust2. To, co zrobił Edward w ostatniej rundzie było tylko smutnym dla BIG potwierdzeniem formy NaVi na tej lokacji. Mając MAC-10, Ukrainiec wygrał clutcha 1 vs 2, gdzie jego przeciwnicy byli uzbrojeni w „kałachy”. Wynik 16:2 mówi sam za siebie.

Nuke

Tym razem to BIG rozpoczęło zmagania na mapie od zwycięstwa. Ukraińcy od razu odpowiedzieli wygranym forcem. Terroryści poszli za ciosem, zgarniając przy tym trzy punkty z rzędu. Sytuacja Berlin International Gaming ponownie nie była najlepsza. Zdobycie jednej rundy nie sprawiło nagle, że Niemcy odzyskali kontrolę nad meczem. Potwierdzeniem tego był wygrany przez Oleksandra „s1mple” Kostyliev clutch 1 vs 2, po którym Na`Vi prowadziło 8:2. Wiele wskazywało na to, że już po tej mapie poznamy pierwszego półfinalistę FACEIT Major London. Przegrywające 2:11 BIG zdecydowało się na przerwę taktyczną. Nie wybiło to z rytmu podopiecznych kane'a, którzy spokojnie wygrali tę połowę 12:3.

Wygranie drugiej rundy pistoletowej dawało Niemcom nadzieję na comeback w tym spotkaniu. BIG było w pełni świadome tego, że musi rozegrać stronę atakującą jeszcze lepiej, niż to zrobiło NaVi. Początek drugiej połowy sprawiał, że nadzieje na to rosły. Było tak do pierwszego fulla, w którym antyterroryści bez problemu obronili się przed atakiem rywali. Ten mecz nie mógł się skończyć inaczej. Pokonując BIG 16:6, Na`Vi awansowało do półfinału majora!

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.