Wczoraj późnym wieczorem poznaliśmy ostatnią drużynę, która wystąpi w play-offach turnieju FACEIT Major London 2018. Pora przyjrzeć się, kto najlepiej zaprezentował się podczas Fazy Nowych Legend.

Druga faza turnieju FACEIT Major London 2018 przyniosła niemałe zaskoczenia. Zdecydowanie jedną z największych jest bezproblemowy awans drużyny compLexity, która bezproblemowo rozprawiła się ze swoimi oponentami. Z fenomenalnej strony pokazali się też gracze Team Liquid, którzy w meczu o awans okazali się lepsi od Astralis. Trzeba przyznać, że dość szokująco zaprezentowało się mousesports, jednak w tym przypadku mówimy o zadziwiająco słabej grze.

Wśród najlepszej dziesiątki zawodników Fazy Nowych Legend, zgodnie z przewidywaniami, znalazł się chociażby Aleksandr „s1mple” Kostyliev, który razem z Denisem „electroniciem” Sharipovem okazali się zajęli według statystyk odpowiednio trzecie i drugie miejsce wśród najskuteczniejszych strzelców. Aż połowa zawodników w top10 pochodzi z Ameryki Północnej, którzy są reprezentantami wcześniej wspomnianych compLexity oraz Liquid. Jednak najlepszym graczem, który wypracował sobie najlepszy rating został Owen „smooya” Butterfield, który nie raz czarował swoimi strzałami z AWP.

Najlepsza dziesiątka:

 1. United Kingdom Owen „smooya” Butterfield
 2. Russian Federation Denis „electronic” Sharipov
 3. Ukraine Aleksandr „s1mple” Kostyliev
 4. Canada Peter „stanislaw” Jarguz
 5. Canada Keith „NAF” Markovic
 6. United States Shahzeb „ShahZaM” Khan
 7. Denmark Nicolai „device” Reedtz
 8. Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
 9. Canada Bradley „ANDROID” Fodor
 10. Jordan Issa „ISSAA” Murad

Jeżeli chodzi o zawodników z szarego końca tego zestawienia, to niestety znów możemy się „pochwalić”, że wśród nich znajduje się Polak. Podobnie jak w poprzedniej fazie turnieju jednymi z najsłabszych graczy byli reprezentanci Virtus.pro, tak teraz w niechlubnej znalazł się Janusz „Snax” Pogorzelski. Niżej niż Janek znalazł wyłącznie duet z Dalekiego Wschodu – somebody oraz capitanMo. Najgorszą dziesiątkę otwiera jednak Edouard „SmithZz” Dubourdeaux, który jakiś czas temu powrócił do aktywnej gry. Zdziwić może jedynie obecność Ioanna „Edwarda” Sukharieva, ponieważ jego zespół awansował do fazy pucharowej.

Najgorsza dziesiątka:

 1. France Edouard „SmithZz” Dubourdeaux
 2. Sweden Robin „flusha” Rönnquist
 3. Russian Federation Gregory „balblna” Oleinick
 4. Russian Federation Nikita „waterfaLLZ” Matveyev
 5. Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
 6. Russian Federation Pavel „hutji” Lashov
 7. Belgium Kévin „Ex6TenZ” Droolans
 8. Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
 9. China HaoWen „somebody” Xu
 10. China Ke „captainMo„Liu