MIBR zamyka listę ćwierćfinalistów FACEIT Majora. Skład FalleNa pokonał Ninjas in Pyjamas w meczu piątej rundy Fazy Nowych Legend i wystąpi w play-offach turnieju. Szwedzi odpadają z rozgrywek z bilansem 2-3.

Cache

Ninjas in Pyjamas wygrało pistoletówkę po sprawnym wejściu na bombsite B. MIBR nie czekało na fulla i odpowiedziało już moment później, grając force'a. Antyterroryści uniknęli pomyłki, dzięki czemu przed fullem odskoczyli na 3:1. Starcie z karabinami było kontynuacją ich dobrej gry. Przewaga ekonomiczna również pomogła w powiększeniu prowadzenia. Szwedzka formacja zrewanżowała się, kiedy na tablicy wyników widniało 1:6, a ona dysponowała niepełnym ekwipunkiem. Takie zwycięstwo musiało ją podbudować, ponieważ wtedy znacznie przejęła inicjatywę na mapie. Świetna gra w ataku szybko przełożyła się na remis 6:6. Końcówka także poszła ekipie f0resta minimalnie lepiej i przed zmianą stron wygrywała ona 8:7.

Druga pistoletówka wpadła na konto MIBR, po tym jak zawodnicy poradzili sobie w sytuacji 5 vs 5 po podłożeniu bomby. Wykorzystanie lepszego wyposażenia dało im prowadzenie na poziomie 10:8. Co więcej, pełny ekwipunek także nie pomógł Ninjas in Pyjamas i dystans między obiema drużynami cały czas się powiększał. Dominacja po stronie atakującej zapewniła Brazylijczykom aż siedem rund mapowych. Wtedy Szwedzi wzięli się za odrabianie strat, a comeback od początku wyglądał obiecująco. Prezentowali świetną grę w defensywie i z łatwością zmniejszali stratę. Ostatecznie, powrót był udany, a my przenieśliśmy się na dogrywkę.

Pierwsza część OT poszła po myśli MIBR, które osiągnęło prowadzenie 18:15 i kolejne szanse na zakończenie meczu. Tym razem FalleN i spółka dokonali tego, wygrywając Cache'a 19:15.

Na początku drugiej mapy Ninjas in Pyjamas ponownie wygrało pistoletówkę, lecz po chwili dało się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. Tym razem Szwedzi podnieśli się szybciej, bowiem natychmiastowo zrewanżowali się kolejnym udanym atakiem. MIBR przebudziło się dopiero przy stanie 1:5. Drużyna przejęła inicjatywę na serwerze, a skuteczna gra w obronie dała im wyrównanie na poziomie 5:5. Wymiana dwa za dwa oznaczała natomiast rezultat 7:7. Na poznanie zwycięzcy połowy musieliśmy więc poczekać do piętnastej rundy, a w niej lepszy okazał się zespół GeT_RiGhTa, dzięki czemu do przerwy prowadził minimalnie 8:7.

Po zmianie stron Ninjas in Pyjamas wygrało pistoletówkę, a wykorzystanie lepszego ekwipunku pozwoliło im odskoczyć na 11:7. MIBR wróciło do gry od czasu uzyskania karabinów. Brazylijsko-amerykański skład próbował zniwelować stratę, lecz przy tej próbie potknął się na ostatniej prostej do remisu. Wtedy szwedzka ekipa nie wypuściła szansy z rąk i sukcesywnie przybliżała się do końcowego triumfu. Najpierw zapewniła sobie pięć punktów mapowych, po czym szybko zakończyła Mirage'a zwycięstwem 16:10.

Ninjas in Pyjamas triumfowało w rundzie pistoletowej, gdzie GeT_RiGhT skutecznie rozbroił ładunek w granacie dymnym. Podłożenie bomby dało MIBR fulla przy stanie 0:2, a zespół należycie wykorzystał posiadany ekwipunek. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis, a później terroryści uzyskali dwupunktowe prowadzenie. Wymiana jeden za jeden była tylko małym potknięciem składu fera, który szybko powrócił na właściwe tory. Bez większych problemów zapewnił sobie zwycięstwo połowy, a na tablicy wyników widniało wtedy 8:4. Końcówka także należała do Brazylijczyków, którzy ostatecznie wygrywali do przerwy 10:5.

Druga pistoletówka wpadła na konto Ninjas in Pyjamas, a wszystkich pięciu rywali wyeliminował f0rest. Moment później strata jego zespołu zmalała do dwóch oczek. Potyczka z karabinami była kontynuacją dobrej passy Szwedów. Utrata całej przewagi zmotywowała MIBR, które po wyrównaniu od razu przerwało serię oponenta. Od tego momentu antyterroryści przybliżali się do zwycięstwa. Przed zapewnieniem sobie rund meczowych przegrali zaledwie jedno starcie. Następnie szybko wykorzystali pierwszą szansę, dzięki czemu wygrali Traina 16:11 i awansowali do ćwierćfinału FACEIT Majora.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.