MIBR jest drugim półfinalistą FACEIT Majora w Londynie. Drużyna FalleNa poradziła sobie z compLexity w meczu ćwierćfinałowym i może już się szykować na sobotnie spotkanie z Natus Vincere.

2

MIBR wygrało pistoletówkę po sprawnym ataku na bombsite B i obronie podłożonego ładunku. Moment później zespół powiększył prowadzenie do 3:0, a to dzięki bezproblemowym wykorzystaniu lepszego wyposażenia. Potyczka z karabinami była kontynuacją dobrej passy brazylijsko-amerykańskiej piątki. CompLexity miało spore kłopoty z powstrzymaniem ofensywy oponenta. FalleN wraz z kolegami błyskawicznie zapewnili sobie zwycięstwo połowy, a co więcej, zachowali przy tym czyste konto. Właśnie przy stanie 0:8 nadszedł skuteczny rewanż antyterrorystów, a clutchem 1 vs 2 popisał się wtedy yay. Jak się okazało, tylko raz ponowili oni swój sukces. Końcówka przyniosła nieco bardziej wyrównane spotkanie, a ostatecznie wynikiem do przerwy było 11:4.

Po zmianie stron MIBR zaprezentowało udane odbicie w pistoletówce oraz wygrało starcie anty eco. Wcześniejsze podłożenie bomby dało compLexity fulla w rundzie nr 18, jednak nawet to nie pomogło drużynie w przełamaniu rywala. Chwilę później na koncie zawodników broniących pojawiło się aż dziesięć punktów mapowych. Nie kazali oni długo czekać na zakończenie i zwyciężyli Traina 16:4.

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej przez MIBR pistoletówki, gdzie czterech rywali wyeliminował coldzera. Wykorzystanie przewagi ekwipunku oznaczało szybkie prowadzenie 3:0 przed pierwszym fullem. CompLexity odpowiedziało po uzyskaniu karabinów, a znacznie przyczynił się do tego dephh. Amerykańska formacja zdołała ponowić swój sukces, a późniejsze zwycięstwo w rundzie anty force dało jej remis 3:3. Ponadto, terroryści na tym nie poprzestali i coraz bardziej odskakiwali z rezultatem. Brazylijczycy przebudzili się dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 3:7. Solidna gra w defensywie zapewniła im wyrównanie na poziomie 7:7, a dali się pokonać dopiero w ostatniej rundzie, przegrywając ostatecznie połowę 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto MIBR, lecz moment później drużyna musiała uznać wyższość przeciwnika grającego force'a. CompLexity uniknęło błędu, dzięki czemu odskoczyło na 11:8. Od czasu pierwszego fulla zawodnicy atakujący próbowali wrócić do meczu, jednak przy tej próbie potknęli się na ostatniej prostej do remisu. Dopiero drugie podejście było udane. Wtedy coldzera i spółka zaczęli na dobre przybliżać się do triumfu. Najpierw zapewnili sobie trzy rundy meczowe, po czym wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:12.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.