Kazachskie Gambit wyglądało bardzo solidnie na początku spotkania, jednak losy meczu rozstrzygnęły się w jego końcówce, gdzie to zawodnicy HellRaisers zdołali utrzymać nerwy na wodzy.

Ukraine HellRaisers

16

Faza pretendentów
FACEIT Major London 2018
Runda trzecia
Bilans 1-1

Overpass
(7:8; 9:6)

Kazakhstan Gambit

14

Overpass

Spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami rozegrano na mapie Overpass, gdzie reprezentanci Gambit rozpoczęli po stronie broniącej. To właśnie Kazachowie okazali się lepsi w rundzie pistoletowej, a rozbrajając podłożony ładunek zapewnili sobie pierwszy punkt oraz przewagę ekonomiczną nad rywalem. Jednak zawodnicy HellRaisers nie czekali długo z odpowiedzią, przejmując inicjatywę już w trzecim pojedynku. Wówczas terrorystom udało się wygrać sześć batalii, przegrywając tylko w jednej, zdobywając przyzwoitą przewagę nad przeciwnikiem. Zdobycie przewagi to jedno, trzeba ją jeszcze utrzymać do samego końca spotkania – a swoje prowadzenie ekipa bondika utraciła tuż przed zmianą stron.

Na początku drugiej połowy Gambit dołożyło drugą pistoletówkę do swojego dobytku, po raz kolejny zdobywając przewagę ekonomiczną nad przeciwnikiem. Jednak tym razem udało się wygrać kolejne dwie rundy, co znacznie przybliżyło kazachskich graczy do zwycięstwa w tym spotkaniu. Innego zdania byli reprezentanci HR, którzy nie mieli zamiaru tak szybko kończyć swojej potyczki, co udowodnili w następnych rundach. HellRaisers wreszcie zdobyło się na ruchy, których wcześniej nie udało im się wykonać. Zaczęli grać całą drużyną, a umiejętności indywidualne tylko przeważyły szalę zwycięstwa na ich stronę. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnęło się w tych ostatnich rundach, gdzie to DeadFox i jego koledzy pokazali siłę woli, wygrywając swoje dzisiejsze spotkanie.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.