HellRaisers pokonało chińską formację TyLoo w trzeciej rudnzie Fazy Nowych Legend podczas trwającego obecnie FACEIT Major w Londynie. Zwycięzcy tego spotkania potrzebują jeszcze jednej wygranej, by zagrać w playoffach.

China TyLoo

10

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda trzecia
Bilans 1-1

Overpass
(8:7; 2:9)

Ukraine HellRaisers

16

Overpass

Wynik tego spotkania otworzyło TyLoo. Antyterroryści poszli za ciosem, wykorzystując jedno starcie, w którym mieli przewagę broni. Podczas pierwszego fulla, HellRaisers było bezsilne. Terroryści nie zdobyli ani jednego fraga, co poskutkowało resetem ich ekonomii. Międzynarodowa ekipa z Europy dopiero po czterech porażkach znalazła sposób na przedarcie się przez obronę oponentów. Terrorystom nie udało się powtórzyć tego sukcesu. Póki co, gra Chińczyków prezentowała się naprawdę bardzo dobrze. W końcu jednak HR znalazło sposób na grę, jednak TyLoo wciąż nie dopuszczało do remisu. Ostatecznie, wygrany przez Hansela „BnTeT” Ferdinand clutch 1 vs 3 dał dalekowschodniej drużynie zwycięstwo 8:7  w pierwszej połowie.

Wygrana przez HellRaisers druga runda pistoletowa pozwoliła temu zespołowi na wejście na fotel lidera. Rewelacyjną formą popisywał się Özgür „woxic” Eger, który co chwilę ratował swój team nawet jeśli ten był w złej sytuacji. TyLoo było w stanie zwyciężyć tylko w dwóch kolejnych starciach. HR pozostawało niewzruszone i prowadziło po chwili 14:10. Antyterroryści postawili kropkę nad „i”, wygrywając ten mecz 16:10.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.