Gambit bez większych problemów pokonuje reprezentantów Renegades, jednocześnie uzyskując swoje pierwsze zwycięstwo w fazie pretendentów trwającego obecnie FACEIT Major.

Australia Renegades

10

Faza pretendentów
FACEIT Major London 2018
Runda druga
Bilans 0-1

Train
(7:8; 3:8)

Kazakhstan Gambit

16

Train

Pierwszą rundę pistoletową tego spotkania wygrali reprezentanci Renegades, którym udało się rozbroić podłożony przez terrorystów ładunek. Kolejna batalia zakończyła się zwycięsko dla Gambit, jednak po tym ponownie do głosu doszli Australijczycy – wyszli Oni zwycięsko z trzech następnych batalii. Z biegiem czasu robiło się coraz ciekawej, obie ekipy nie dawały za wygraną, dążąc do zwycięstwa i wyrównania swojego bilansu. Po niedługiej serii zwycięstw australijskich zawodników, do głosu doszli Kazachowie, którzy zaczęli odrabiać straty, aż w końcu objęli prowadzenie w ostatniej rundzie pierwszej połowy.

Widzowie z pewnością mogli przegapić przebieg rundy pistoletowej, jednak nic dziwnego, cztery eliminacje padły w ciągu kilku sekund i kolejny punkt powędrował na konto kazachskiego Gambit. Drużyna Hobbita pewnie brnęła przed siebie, z małą przeszkodą ze strony Renegades, jednak Kazachom udało się doprowadzić spotkanie do końca z wynikiem na swoją korzyść. Tym samym Renegades jest o krok od tego, by pożegnać się z turniejem, z kolei Gambit jutro powalczy o kolejne zwycięstwo, by przybliżyć się do awansu do głównego etapu turnieju.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.