Fnatic pokonało Vega Squadron w pierwszym spotkaniu trzeciej rundy Fazy Nowych Legend podczas trwającego obecnie FACEIT Major London 2018.

Russian Federation Vega Squadron

14

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda trzecia
Bilans 1-1

Inferno
(10:5; 4:9)

Sweden Fnatic

16

Inferno

Wynik tego spotkania otworzyło Vega Squadron. Terroryści wykorzystali przewagę broni, uzyskując trzypunktowe prowadzenie. Fnatic nie poradziło sobie podczas pierwszego fulla, co poskutkowało kolejnymi porażkami. Rosjanie spokojnie powiększali swoją przewagę. Szwedzi byli bezsilni. Siedem rund – tyle zajęło im wybudzenie się z letargu. Dopiero wtedy ich defensywa zadziałała tak, jak powinna, dając im pierwsze zwycięstwo. Fnatic poszło za ciosem. Podopieczni Jimmy'ego „Jumpy” Berndtsson zaczęli powoli odrabiać straty. Vega nie miało zamiaru odpuszczać. Rosyjski skład zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. FNC próbowało zrobić wszystko, by rozpocząć zmagania po zmianie stron z jak najmniejszą stratą.Ostatecznie, tej legendarnej formacji udało się zyskać tylko pięć rund.

Druga runda pistoletowa należała do Fnatic. Szwedzi zyskali niebywałą okazję do wyrównania wyniku. W momencie, kiedy mogli do tego doprowadzić, Vega rozegrało rewelacyjnego force'a i niszcząc oponentów, rosyjska drużyna ponownie powiększyła przewagę. Fnatic zmieniło nieco swoje ustawienie i zastosowaną taktykę, dzięki czemu mogło dalej zbliżyć się do rywali. Vega Squadron powinno prowadzić 13:10, jednak to, co zrobił Jesper „JW” Wecksell wychodząc z granatu dymnego i rozpętując niesamowitego spray'a (3K) z pewnością znajdzie się w najlepszych akcjach całego turnieju. Ten clutch pozwolił Szwedom na rozegranie kolejnego fulla. W końcu ujrzeliśmy remis 12:12. Sytuacja diametralnie się zmieniła. Teraz to Fnatic było górą. Ekipa Richarda „Xizt” Landström potrzebowała jeszcze dwóch tryumfów do wygrania całego spotkania. Antyterroryści nie dawali za wygraną. Czekała nas wygrana jednego zespołu albo w ostatniej rundzie, albo… dogrywka! Fnatic stanęło na wysokości zdania, wygrywając ten emocjonujący mecz 16:14.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.