Fnatic uległo compLexity Gaming w pierwszej rundzie Fazy Nowych Legend podczas trwającego obecnie FACEIT Major w Londynie. Szwedzi byli bezsilni w starciu z rywalami zza oceanu.

16

Fnatic otworzyło wynik tego spotkania. CompLexity nie miało jednak zamiaru odpuszczać i momentalnie odpowiedziało, wygrywając rundę force buy. Antyterroryści poszli za ciosem, wychodząc po chwili na prowadzenie 3:1. Szwedzi byli lepsi podczas fulla, jednak już po chwili compLexity powróciło na właściwe sobie tory. Amerykańska formacja szła jak burza. Podopieczni Ronalda „Rambo” Kim zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Szwedzi musieli zrobić wszystko, by rozpocząć zmagania po zmianie stron z jak najmniejszą stratą do oponentów. Fnatic po stronie atakującej nie wychodziło kompletnie nic. Gra Amerykanów przypominała trening. CompLexity  miało rozpocząć drugą połowę z przewagą 12:3!

Druga runda pistoletowa należała do drużyny Petera „stanislaw” Jaguz. Terroryści nie popełnili tego błędu, co ich przeciwnicy na początku rozgrywki i wykorzystali swoją przewagę broni. Szwedzi byli bezsilni. Ogrom popełnionych błędów i złe decyzje przełożyły się na rzeź, która zaraz miała się zakończyć. CG zyskało aż jedenaście punktów meczowych. To nie mogło się inaczej skończyć. Amerykanie wygrali to spotkanie 16:4.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.