CompLexity jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do play-offów FACEIT Majora. Amerykanie pokazali się ze znakomitej strony i przeszli przez Fazę Nowych Legend z bezbłędnym bilansem 3-0.

United States compLexity

16

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda trzecia
Bilans 2-0

Nuke
(9:6; 7:2)

Germany BIG

8

Nuke

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku compLexity w rundzie pistoletowej. Moment później zespół dwukrotnie wykorzystał przewagę wyposażenia, dzięki czemu odskoczył na 3:0. Co więcej, nawet pełny ekwipunek nie pomógł BIG w przełamaniu przeciwnika. Niemiecka formacja miała coraz większe problemy, a jej strata do oponenta cały czas się powiększała. Skuteczna odpowiedź nadeszła dopiero przy stanie 0:7. Antyterroryści nie potrafili jednak przejąć inicjatywy na dłużej, w zamian obejrzeliśmy dwie wymiany jeden za jeden. Dopiero w końcówce zdołali nieco zdominować grę, co przełożyło się na rezultat 6:9 do przerwy.

Po zmianie stron compLexity wygrało kolejną pistoletówkę, lecz później dało się pokonać rywalowi grającemu force'a. BIG również popełniło ten błąd i szybko oddało przeciwnikowi przewagę. Przed pierwszym pełnym fullem Amerykanie powiększyli prowadzenie do 13:7. Niemcy odpowiedzieli po uzyskaniu karabinów, jednak nie potrafili powtórzyć udanego ataku. Stanislaw wraz z kolegami szybko zapewnili sobie aż siedem rund meczowych. Wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:8, awansując tym samym do ćwierćfinału Majora.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.