Cloud9 wygrało mecz przeciwko Winstrike Team podczas trzeciej rundy Fazy Nowych Legend. To już trzecia porażka Rosjan z rzędu, przez co ich przygoda z FACEIT Major London 2018 właśnie się kończy.

19

To ostatnie dla jednej z drużyn starcie na majorze rozpoczęło się od wygranej przez Cloud9 pistoletówki. Antyterroryści poszli za ciosem, jednak nie poradzili sobie z pierwszym fullem. Winstrike nie było w stanie powtórzyć sukcesu. kolejne trzy porażki zmusiły tę formację do wykorzystania taktycznej pauzy. Nie zmieniła ona kompletnie nic. Winstrike Team było bezradne. Obrońcy tytułu robili to, na co tylko mieli ochotę. Momentalnie zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie i nie widać było, by mieli na tym spocząć. Cloud9 kontynuowało rewelacyjną passę. Drużyna Martina „STYKO” Styk  w pewnym momencie miała aż dziesięć punktów przewagi. Rosjanie próbowali cokolwiek wskórać, lecz trzy wygrane starcia w całej połowie były wszystkim, na co było ich stać.

Wygrywając drugą rundę pistoletową, Cloud9 praktycznie podpisało wyrok skazujący Winstrike na odpadnięcie z turnieju. Rosjanie nie dali za wygraną. Rewelacyjna obrona na obszarze bombowym „B” w starciu force-buy sprawiła, że antyterroryści mogli zepsuć stan finansowy oponentów, by rozpocząć comeback. Nikita „waterfaLLZ” Matveyev poprowadził swój zespół po kolejne zwycięstwa. Pomimo niesamowicie trudnej sytuacji, marzenie Rosjan o ogromnym powrocie wydawało się być coraz realniejsze. Jak to mawiał klasyk: „comeback is real!” Tak też się stało. Winstrike doprowadziło do remisu 14:14! Wydawać by się mogło, że Cloud9 zderzyło się ze ścianą, której już nie będzie w stanie przebić. Dopiero po tak żenującej wręcz passie porażek, w ostatnim możliwym momencie, Amerykanie zyskali punkt przewagi i jedną szansę na wyeliminowanie oponentów z turnieju. Ten mecz nie mógł się tak po prostu teraz skończyć. Czekała nas dogrywka.

Dogrywka rozpoczęła się od wygranego przez Maikila „Golden” Selim clutcha 1 vs 2. Nagle to zaczęło wyglądać tak, jakby C9 przypomniało sobie, jak się powinno grać po stronie atakującej. Amerykanie wygrali trzy starcia z rzędu. Po zmianie stron wygrali drugą rundę, eliminując Winstrike Team.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.