HellRaisers wyrównuje swój bilans w Fazie Nowych Legend na FACEIT Majorze. Europejska drużyna pokonała Cloud9 na Overpassie i może nieco odetchnąć. Obrońcy tytułu z Bostonu są natomiast o krok od odpadnięcia.

19

Początek meczu przyniósł trzypunktowe prowadzenie Cloud9, które zaprezentowało skuteczne obrony w pistoletówce i rundach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full był rewanżem w wykonaniu HellRaisers, choć niektórzy rywale nie przekupili w tym starciu broni. Ponowienie sukcesu pozwoliło europejskiej formacji zniszczyć ekonomię oponenta i wyrównać na poziomie 3:3. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, po której terroryści zaczęli uciekać z rezultatem. Kilka solidnych ataków zapewniło im zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4. Końcówka także poszła ekipie woxica minimalnie lepiej, dzięki czemu do przerwy prowadziła 10:5.

Po zmianie stron Cloud9 ponownie wygrało pistoletówkę i starcia anty force, w których przeciwnik najwięcej czasu spędził na zachowywaniu broni. Potyczka na fullu była kontynuacją tej dobrej serii amerykańskiego zespołu. HellRaisers odpowiedziało skutecznie dopiero po utracie przewagi, czyli przy stanie 10:11. Jedno zwycięstwo pozwoliło zawodnikom broniącym wrócić na właściwe tory i to oni jako pierwsi przybliżali się do triumfu na Overpassie. Przed kolejnym przełamaniem odskoczyli na 13:11. STYKO wraz z kolegami nie dawali za wygraną i niedługo później również uzyskali minimalne prowadzenie. Końcówka była niesamowicie wyrównana, a ostatecznie po clutchu 1 vs 2 w wykonaniu autimatica przenieśliśmy się na dogrywkę.

Pierwsza część OT była pokazem ładnej gry HellRaisers, które po stronie broniącej zapewniło sobie trzy punkty meczowe. Później wykorzystało drugą możliwą szansę i zwyciężyło mapę 19:16.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.