Cloud9 nie podołało Vega Squadron. Rosyjska drużyna całkowicie zdominowała obrońców tytułu z Bostonu i zyskała swoje pierwsze zwycięstwo w drodze po fazę pucharową FACEIT Major: London 2018.

United States Cloud9

5

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda pierwsza
Bilans 0-0

Mirage
(3:12; 1:4)

Russian Federation Vega Squadron

16

Mirage

Ostatni mecz tego dnia rozpoczął się od wygranej przez Vega Squadron pistoletówki. Antyterroryści bez większych problemów poszli za ciosem i objęli czteropunktowe prowadzenie. Dopiero piąta potyczka należała do obrońców tytułu z Bostonu. Cloud9 nie zdołało powtórzyć tego sukcesu. Vega póki co miała wszystko pod kontrolą. Na tablicy wyników widniał rezultat 7:1 dla rosyjskiego zespołu. C9 próbowało wziąć się w garść, czego skutkiem były dwie kolejne potyczki, które wpadły na konto TT. Ekipa Dimitriy'ego „jR” Chervak zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Jeśli taka kolej rzeczy by się utrzymała, to po raz kolejny bylibyśmy świadkami, jak „legenda” nie poradziła sobie w pierwszej rundzie. Na to trzeba było jeszcze poczekać. Amerykanie robili wszystko, by rozpocząć grę po drugiej stronie z jak najmniejszą stratą. Vega Squadron zakończyła tę rzeź wynikiem 12:3.

Cloud9 tryumfowało w drugiej rundzie pistoletowej. Amerykanie zyskali szansę na comeback, jednak to, jak Vega zniszczyła oponentów w starciu force-buy, wskazywało na to, że „powrót” się nie ziści. Vega Squadron dopięło swego i wygrało to spotkanie 16:5.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.