BIG pokonało HellRaisers w czwartej rundzie Fazy Nowych Legend i tym samym to niemiecka formacja zagra w ćwierćfinale FACEIT Major London 2018!

Germany BIG

16

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda czwarta
Bilans 2-1

Train
(7:8; 9:1)

Ukraine HellRaisers

9

Train

Pierwsze dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez BIG pistoletówki. Terroryści nie zdołali pójść za ciosem. HellRaisers wykorzystało sytuację i resetując ekonomię oponentów, skład ten objął prowadzenie. Pierwszy full został rewelacyjnie rozegrany przez Niemców, dzięki czemu już po chwili ujrzeliśmy wynik 3:3. Pomimo tego, że HR ciągle zajmowało fotel lidera, to byliśmy świadkami naprawdę zaciętej walki o każdy punkt. To, kto miał wygrać w pierwszej połowie miało rozstrzygnąć się dopiero w jej ostatnim starciu. W lepszej pozycji znajdowało się BIG, które doprowadzając do remisu zepsuło ekonomię antyterrorystów. Ci znaleźli sposób, by pomimo braków w wyposażeniu, rozpocząć drugą część meczu z przewagą.

Bardzo dobrze rozegrana runda pistoletowa w wykonaniu Berlin International Gaming dała tej formacji możliwość na odzyskanie kontroli nad przebiegiem spotkania. Ekipa Kirilla „ANGE1” Karasov zgarnęła fulla, jednak już w następnej potyczce została zniszczona przez Owena „smooya” Butterfield. Niemcy byli coraz bliżej playoffów. Defensywa antyterrorystów działała rewelacyjnie. HellRaisers było bezsilne. BIG miało do wykorzystania aż sześć punktów meczowych. Wykorzystując pierwszy, BIG zapewniło sobie awans do fazy pucharowej!

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.