Astralis w ostatnich sekundach regulaminowego czasu pokonało Natus Vincere w meczu pierwszej rundy Fazy Nowych Legend podczas FACEIT Major London 2018.

16

Przedostatnie spotkanie pierwszej rundy Fazy Nowych Legend rozpoczęło się od wygranej przez Natus Vincere pistoletówki. Terroryści poszli za ciosem i wykorzystali przewagę broni, obejmując trzypunktowe prowadzenie. Astralis zgarnęło pierwszego fulla i rozpoczęło bardzo dobrą serię, która zakończyła się dla Duńczyków objęciem prowadzenia. NaVi próbowało różnych sposobów na przebicie się przez defensywę oponentów, jednak to udało się Ukraińcom tylko raz. Mimo wszystko, końcówka pierwszej połowy zapowiadała się na niezwykle zaciętą. Tak też się stało. Mimo wcześniejszych problemów, ekipa Daniila „Zeus” Teslenko była w stanie „wyciągnąć” tę połowę z wynikiem 8:7.

Astralis tryumfowało w drugiej rundzie pistoletowej, dzięki czemu mogło po chwili powrócić na fotel lidera. Terroryści zaczynali przejmować kontrolę nad przebiegiem rozgrywki. Natus Vincere nie poddawało się, jednak to Duńczycy byli coraz bliżej wygranej. Mimo to, podopieczni Mykhaila „kane” Blagin zdołali doprowadzić do remisu na 14:14. Astralis miało tylko jedną szansę na wygranie tego spotkania. Duńczycy wykonali zadanie. Wygrali 16:14.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.