Astralis dopełniło formalności i awansowało do Fazy Nowych Legend na FACEIT Majorze. Duńczycy zapewnili sobie bilet do kolejnego etapu po wysokim zwycięstwie nad Spirit. Rosyjską formację czeka walka w piątej rundzie.

3

Pierwszy Dust 2 na FACEIT Majorze rozpoczął się od wygranej przez Astralis pistoletówki. Duńska formacja potrafiła również wykorzystać przewagę ekwipunku, co dało jej szybkie prowadzenie 3:0. Tym razem nawet posiadanie karabinów nie pomogło Spirit w przerwaniu passy rywala. Wydawało się, że rewanż Rosjan może nadejść przy stanie 0:4, jednak ponieśli oni porażkę pomimo sytuacji 3 vs 2. Co się odwlecze, to nie uciecze – DavCost i spółka otworzyli dorobek punktowy chwilę później, bo w rundzie nr 6. Na ich nieszczęście, odpowiedź rywala była błyskawiczna. Terroryści musieli zagrać starcie eco i zaprezentowali kolejny skuteczny atak, kiedy na tablicy wyników widniało 1:7. Wtedy na moment przejęli też inicjatywę pod względem ekonomicznym, a to pozwoliło na zmniejszenie straty do czterech oczek. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. Duńczycy wkroczyli na właściwe tory i nie zeszli z nich już do końca połowy, wygrywając ostatecznie 12:3.

Po zmianie stron Astralis kontynuowało dobrą grę i przybliżyło się do triumfu zdobyciem pistoletówki. Pomimo ogromnej straty, Spirit zagrało na zerowym ekwipunku w rundzie nr 18 i oddało przeciwnikowi dwanaście punktów meczowych. Moment później podopieczni zonica pokazali kolejną udaną obronę, dzięki czemu zwyciężyli mapę 16:3.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.