Ninjas in Pyjamas pokonało Astralis w niesamowitym boju trzeciej rundy fazy pretendentów FACEIT Major London 2018. Szwedzi dokonali tego dopiero w czwartej dogrywce.

Bilans 2-0

(10:5; 5:10) (11:13)

Sweden Ninjas in Pyjamas

28

Kolejne dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wygranej Ninjas in Pyjamas. Z potężnymi problemami, ale jednak, Szwedom udało się pójść za ciosem, skutecznie odbijając zajęty bombsite i rozbrajając bombę. Astralis wreszcie znalazło sposób na przedarcie się przez defensywę oponentów, rozpoczynając tym samym bardzo dobrą passę zwycięstw. Ekila Lukasa „gla1ve” Rossander wychodziła „z tarczą” z pięciu kolejnych starć. NiP było w stanie ugrać jeszcze jeden punkt, po którym wszystko powróciło do swoistej normy. Astralis zapewniło sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Szwedzi próbowali zrobić wszystko, by rozpocząć zmagania po zmianie stron z jak najmniejszą stratą. Udało im się zgarnąć jedynie pięć punktów.

Astralis zrobiło rewelacyjne odbicie w drugiej rundzie pistoletowej, dzięki czemu zyskało jakże ważną przewagę broni. Ninjas in Pyjamas, ku ogólnemu zaskoczeniu, zgarnęło force'a i powoli zaczęło odrabiać straty. Jonas „LekrO” Olofsson poprowadził swój zespół po remis 13:13, a w końcu po przewagę. Szwedzi prezentowali fenomenalną formę po stronie atakującej. NiP nie wykorzystało żadnego z dwóch punktów meczowych. Czekała nas dogrywka.

To, jak dogrywka była bardzo wyrównana najlepiej opisze fakt, iż Astralis ponownie obroniło match-point, doprowadzając do drugiej dogrywki. Astralis walczyło jak lwica chroniąca swoje młode. Duńczycy raz jeszcze się obronili, doprowadzając do… dogrywki!  Bez zbędnego przedłużania: dogrywek w sumie było cztery, wygrało NiP wynikiem 28:26.Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.