Astralis przybliżyło się do fazy pucharowej FACEIT Majora w Londynie. Duński skład łatwo pokonał Vega Squadron w meczu drugiej rundy Fazy Nowych Legend i jest już o krok od playoffów.

Russian Federation Vega Squadron

4

Faza Nowych Legend
FACEIT Major London 2018
Runda druga
Bilans 1-0

Inferno
(4:11; 0:5)

Denmark Astralis

16

Inferno

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez Vega Squadron pistoletówki, choć zespół musiał radzić sobie w sytuacji 3 vs 5. Wtedy jednak cztery fragi zdobył tonyblack, co otworzyło dorobek punktowy jego ekipy. Nie bez problemów, ale Rosjanie ponowili sukces w starciach anty force i przed fullem prowadzili 3:0. Astralis skutecznie odpowiedziało od razu po uzyskaniu karabinów. Faworyt meczu spokojnie wyrównał wynik, jednak przy pierwszej próbie nie uzyskał żadnej przewagi. Dopiero drugie podejście było udane, a Duńczycy mogli dalej odskakiwać z rezultatem. Dominacja na serwerze szybko zapewniła im zwycięstwo połowy przy stanie 8:4. Ponadto, nie zeszli już z właściwej ścieżki do końca tej części Inferno, dzięki czemu przed zmianą stron wysoko prowadzili 11:4.

Druga pistoletówka była kontynuacją świetnej gry Astralis. Oprócz pierwszej potyczki, drużyna sięgnęła również po dwie kolejne, gdzie przeciwnik dysponował o wiele słabszym ekwipunkiem. Pojedynek na fullu zapewnił jej natomiast aż jedenaście rund meczowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i błyskawicznie zwyciężyli 16:4.

Polska transmisja z FACEIT Major London 2018 dostępna jest pod tym linkiem.