Brytyjska organizacja FaceIt, posiadająca platformę umożliwiającą rozgrywki multiplayer zebrała 15.000.000$, dzięki czemu planuje rozwój platformy w kierunku sceny amerykańskiej.


FaceIt dzięki inwestycji w takie firmy, jak Anthos Capital, Index Ventures oraz United Ventures potwierdził informacje, jako organizacja miałaby rozrastać się również w kierunku serwerów amerykańskich. Z ich informacji wynika, że otworzyli w tym miesiącu swoją siedzibę, która mieści się w Los Angeles. Głównym powodem lokalizacji nowego biura jest zamiar współpracy z lokalnymi wydawcami oraz innymi partnerami.
Począwszy od 2012 roku FaceIt posiada ponad 3.5 miliona zarejestrowanych użytkowników na swojej platformie. Faceit pozwala graczom, na branie udziału w turniejach, jak i pełnych ligach, w których gracze mogą wygrywać nagrody.
W poprzednich latach, FaceIt współpracował z wieloma partnerami związanymi z e-sportem, takimi jak : Twitch, Valve, oraz Time Warner's Turner Broadcasting i WME/IMG, które stworzyło własną ligę online, oraz planuje pokazywanie turniejów w telewizji.

Cytując Ben'a Holmes'a, partnera z Index Ventures:

„FaceIt pokazał, że posiada zdolności do budowania owocnych współpracy z wydawcami gier, największymi firmami medialnymi oraz innymi liderami branży.”

Nawiązując do FaceIt, aktywni użytkownicy grają przeciętnie trzy mecze dziennie na ich serwerach. Dla programistów, firma oferuje 'Software Development Kit', który pozwala wziąć udział w turniejach graczom z każdego przedziału skill'owego.