Przedwczoraj byliśmy świadkami rozłąki polskich zawodników z organizacją Vexed Gaming. Dziś, gracze postanowili wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Informacją o zerwaniu kontraktów z polskimi zawodnikami, zaskoczeni byli nie tylko kibice, ale również sama drużyna. Jak się okazało, organizacja nie była w stanie wywiązać się z materialnych obietnic i popadła w problemy finansowe tym samym decydując się na zerwanie kontraktów ze skutkiem natychmiastowym. Były skład wyjaśnia, że prawdopodobnie stoją za tym sponsorzy, którzy nie zapłacili za swoją reklamę.

Chcielibyśmy podziękować znajomym z eBettle/Vexed Gaming za współpracę w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Pod ich banderą przeżyliśmy wiele wspaniałych momentów do których zaliczyć można uczestnictwo w dwóch Majorach.

Niestety, złe zarządzanie, brak sponsorów doprowadziło do sytuacji, gdzie organizacja nie była w stanie zapłacić kosztów podróży oraz wynagrodzenia za ostatni miesiąc. Zawodnicy nie otrzymali około 10,000 euro.

Organizacja zostanie zamknięta i obwinia ona za to sponsorów, którzy nie zapłacili za swoje reklamy. Zostawili nas bez żadnego wsparcia, mimo że mieli możliwość sprzedania naszego składu innej organizacji, która mogłyby zapłacić odpowiednią kwotę. Przynajmniej teraz, organizacji, która podejmie się współpracy z Nami uda się uniknąć z tego powodu kosztów.

Tymczasowo będziemy grać pod nazwą noKappa, dlatego trzymajcie za Nas kciuki. Obecnie, poszukujemy nowej organizacji”