Ogromna sensacja w finale REPUBLEAGUE Season 3! ex-MAD Lions pokonuje 2 do 1 Fnatic i sięga po zwycięstwo w turnieju.

  • European Union MAD Lions 2:1 Fnatic European Union

ex-MAD Lions nie pojawiało się w gronie faworytów do triumfu na REPUBLEAGUE Season 3. Ba – w opinii wielu duńska formacja miała szybko pożegnać się z rozgrywkami notując dwie porażki już na starcie. Taka teza nie była postawiona bezpodstawnie, albowiem europejski zespół wylądował w jednej grupie z Entropiq, ECSTATIC, Eternal Fire, Bad News Eagles, Sprout oraz 1WIN.

Byli reprezentanci MAD Lions w świetnym stylu awansowali jednak do wielkiego finału REPUBLEAGUE, pokonując na swojej drodze dwukrotnie Eternal Fire, ale i MOUZ NXT czy ECSTATIC. W tym najważniejszym meczu na turnieju TMB i spółka ponownie byli jednak postrzegani za ogromnych outsiderów – ich rywalem było bowiem świetnie się spisujące Fnatic.

Początkowo nic nie zapowiadało specjalnej niespodzianki w finale REPUBLEAGUE Season 3. Na pierwszej mapie zawodnicy brytyjskiego organizacji dominowali swoich rywali, prowadząc na półmetku rywalizacji 13 do 2. Mimo to podopieczni kubena sensacyjnie odrobili te straty i doprowadzili do dogrywki, w której następnie triumfowali.
Zdruzgotane Fnatic odpowiedziało swoim rywalom na mapie numer dwa, wygrywając Nuke'u wynikiem 16 do 10. O wszystkim zadecydować miał więc Ancient, gdzie za za murowanych faworytów ponownie stawiano ekipę KRIMZA. Ta jednak znowu została zaskoczona przez ex-MAD Lions, które domykając grę wynikiem 16 do 8, zapewnili sobie także mistrzostwo trzeciego sezonu REPUBLEAGUE.

Za zwycięstwo na REPUBLEAGUE Season 3 kuben i jego podopieczni otrzymają 75 tysięcy dolarów. Nie ulega również wątpliwości, że swoim występem zespół z Polakiem na ławce trenerskiej zwrócił uwagę wielu organizacji.