Kolejny klub sportowy decyduje się na inwestycję w esport, tym razem jest to duńskie F.C. Copenhagen, które postanowiło zakontraktować byłych już reprezentantów dignitas.

W grudniu odbyły się kwalifikacje do jednego z najważniejszych turniejów w karierze każdego profesjonalnego gracza Counter-Strike'a, w których udział brało ówczesne dignitas. Bilans tylko jednej porażki oraz trzech zwycięstw zapewnił Duńczykom awans na ELEAGUE Major 2017, który odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie.

Na krótki czas po tym wydarzeniu brytyjska organizacja ogłosiła za pośrednictwem swojej strony oraz profilów społecznościowych, że drogi jej oraz zawodników rozejdą się wraz z zakończeniem kontraktu 31 grudnia 2016 roku. Na krótką chwilę społeczność wstrzymała oddech, lecz wtedy z wyjaśnieniami przyszedł trener zespołu – Casper 'ruggah' Due, który wyjaśnił, że to była wspólna decyzja. W swoim oświadczeniu informuje o propozycji przedłużenia umów z organizacją, jednak po wielu rozmowach drużyna doszła do wniosku, że to czas na zmiany.

Wtedy zaczęły tworzyć się przeróżne spekulacje na temat nowego 'domu' duńskich zawodników, którzy ostatnie miesiące ubiegłego roku z pewnością mogą zaliczyć do udanych. 3-4. miejsce podczas DreamHack Bucharest 2016, najwyższy stopień podium w moskiewskim turnieju EPICENTER oraz awans na Majora, czy może być coś lepszego na zakończenie pewnego etapu w swojej karierze?

Teraz już wiemy, że duńscy zawodnicy zostali powołani do świeżo powstałej esportowej dywizji klubu F.C. Copenhagen, który dołącza do wciąż rosnącego grona klubów sportowych inwestujących w graczy komputerowych. Jednak jest to pierwsza tego typu inwestycja w Counter-Strike'a, wcześniejsze instytucje swoje przygody ze sportem elektronicznym rozpoczynały głównie od gry FIFA czy League of Legends, jak chociażby Schalke 04. Dziesięciokrotny Mistrz Danii z pewnością nie pożałuje powierzonego zaufania, bowiem rosnący w siłę Duńczycy wciąż pokazują swoje ogromne umiejętności.

W nowych barwach zawodnicy zaprezentują się już podczas nadchodzącego ELEAGUE Major, zaś niewiele później duńscy reprezentanci przeniosą się do Las Vegas, by walczyć o miano najlepszego zespołu podczas turnieju DreamHack Masters. Czekamy zatem na pierwsze osiągnięcia pod nową banderą.

Skład drużyny North:

  • Denmark Mathias „MSL” Lauridsen
  • Denmark Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Norway Ruben „RUBINO” Villarroel
  • Denmark René „cajunb” Borg
  • Denmark Emil „Magiskb0Y” Reif
  • Denmark Casper „ruggah” Due