Po emocjonujących trzech mapach w ćwierćfinałowym pojedynku gracze ex-Codewise Unicorns pokonują OrgSeekers i dzięki temu meldują się w półfinale czwartego etapu Polskiej Ligi Esportowej.

 Poland OrgSeekers

1

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap 4 – ćwierćfinały

Dust2
(5:10; 2:6)

Mirage
(10:5; 6:9)

Nuke
(3:12; 0:4)

Poland ex-Codewise Unicorns

2

Dust2

Początek spotkania należał do byłych już zawodników Codewise Unicorns. Udało im się bowiem zwyciężyć w pistoletówce oraz kolejnych dwóch potyczkach z lepszym wyposażeniem. Na pierwszy fullu w sytuacji 1vs1 z lepszej strony pokazał się reiko, dzięki czemu terroryści cały czas kontrolowali spotkanie. OrgSeekers po słabym początku obudziło się w na jedną potyczkę, lecz nie dało im to zbyt wiele, ponieważ już po chwili to ekipa lemana znowu przejęła inicjatywę i zaczęła oddalać się z wynikiem. Antyterrorystom do końca pierwszej połowy udało się jeszcze kilka razy zagrozić oponentom, przez co zniwelowali stratę do pięciu oczek.

Zmiana stron początkowo przyniosła mały promyczek nadziei dla formacji splawika ale już na pełnym ekwipunku to ex-Jednorożce odpłaciły się rywali i znów rozpoczęli marsz ku wygranej. Podopieczni MdNa jako zespół broniący spisywali się wyśmienicie, dzięki czemu bez problemu zakończyli Dust2 wynikiem 16:7.

Mirage

Druga mapa zaczęła się od dobrej postawy ze strony OrgSeekers. Po wygranej pistoletówki oraz starciu z lepszym wyposażeniem mogli czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo niż ich przeciwnicy. ex-Codewise Unicorns co prawda zdobył jedno oczko, lecz od razu po tym terroryści przejęli inicjatywę i wrócili do dominowania nad rywalem. tecek i spółka pod koniec pierwszej połowy zdołała wbić się na wyżyny swoich umiejętności, wskutek czego zniwelowali stratę do rywala.

Zmiana stron okazała się gorsza dla drużyny SooNa, ponieważ już od samego początku ich oponenci rozpoczęli powrót, który po pięciu rundach zakończył się remisem na tablicy wyników. Widząc to OrgSeekers cały czas nie poddawało się i pomyślnie odrobiło wszelką stratę, wychodząc przy tym na prowadzenie i rzutem na taśmę doprowadzając do trzeciej mapy.

Mirage

Ostatnia mapa od początku była pod dyktando ex-Codewise Unicorns. Dzięki wygranej pistoletówce oraz rundzie na fullu wypracowali sobie czteropunktową przewagę. Następnie terroryści odpowiedzieli zdobytym punktem, lecz bardzo szybko przyszła odpowiedzieć z drugiej strony, dzięki czemu nadal byliśmy świadkami jednostronnego pojedynku. Do końca pierwszej połowy niewiele się działo, ponieważ antyterroryści bez większych problemów zdobywali kolejne to oczka na swoje konto, wskutek czego na tablicy wyników widniało prowadzenie formacji reiko 12:3.

Zmiana stron to kolejne pistoletówki wygrane przez byłe Jednorożce, przez co spotkanie stało się przewidywalne i to właśnie terroryści zamknęli ten ćwierćfinałowy pojedynek.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Esportnow na platformie twitch.tv.