Wczoraj odbyły się zamknięte kwalifikacje do DreamHack Open Atlanta. W Europie najlepsze okazało się Vitality, natomiast bilet z rozgrywek w Ameryce Północnej wywalczyło eUnited.

W europejskich kwalifikacjach pierwszy sukces osiągnęło Vitality, które zapewniło sobie wyjazd do Atlanty. O występie Francuzów informowaliśmy w tym tekście. Uczestnikiem rozgrywek było też AGO Esports, jednak Polacy zakończyli walkę już po spotkaniu ćwierćfinałowym, gdzie przegrali z PANTHERS.

Kwalifikacje w Ameryce Północnej padły łupem eUnited. Drużyna Relyksa do osiągnięcia upragnionego celu musiała pokonać Duffle Bag Men, FURIA oraz Spacestation. W żadnym z tych spotkań nie straciła ani jednej mapy, a co więcej, były one naprawdę jednostronne. Widoczna była różnica poziomów między ekipami i z pewnością można powiedzieć, że eUnited zasłużenie awansowało na DreamHack Open Atlanta.

Droga eUnited na turniej wyglądała następująco:

  • eUnited 2:0 Duffle Bag Men – ćwierćfinał
  • eUnited 2:0 – FURIA – półfinał
  • eUnited 2:0 – Spacestation – wielki finał

Amerykańska formacja dołączyła więc do Vitality na liście uczestników DreamHack Open Atlanta 2018. Zmagania odbędą się w dniach od 16 do 18 listopada, a w puli nagród tradycyjnie widnieje sto tysięcy dolarów. Organizatorom pozostało jeszcze ujawnić sześć zaproszonych zespołów.