Różnica klas była aż nadto widoczna – Illuminar przegrywa swój pierwszy mecz na Malcie z Natus Vincere. Polacy byli w stanie wygrać raptem 5 rund.

Wszyscy mieliśmy w pamięci ostatni turniej RMR i sensacyjne zwycięstwo Anonymo nad G2 w meczu otwarcia. Tym razem przeznaczenia nie udało się jednak oszukać. Illuminar było zespołem znacznie słabszym od NAVI i szybko zakończyło swój żywot w starciu z byłymi mistrzami świata. Na przestrzeni całego pojedynku Polakom udało się wygrać jedynie kilka pojedynczych rund.

Wybór mapy padł na Dusta2, gdzie Illuminar wygrało ponad 50% swoich ostatnich pojedynków. Niestety Polacy nie byli w stanie zagrozić swoim rywalom po stronie terro i pierwszą połowę kończyli już z dziewięciopunktową stratą. Po zmianie stron żyliśmy jeszcze przez chwilę nadzieją, że ekipie TOAO uda może się wrócić do tego pojedynku, a zwłaszcza, gdy w drugiej pistoletówce uzyskaliśmy liczebną przewagę 4vs1. To nie przeszkodziło jednak electronicowi, wygrać taką rundę. Następnie zespół znad Wisły próbował jeszcze postawić się przeciwnikom, ale nie na tyle skutecznie, by w jakikolwiek sposób wrócić do tego meczu.

Ukraine NAVI 16:5 Illuminar Poland

Istną zmorą dla Polaków w dzisiejszym meczu okazał się electronic. Zawodnik NAVI w ciągu 21. rund zdobył 41 eliminacji, zadając w ciągu jednej rundy średnio 180 obrażeń!