Poranny mecz z QUAZAR był jedynie rozgrzewką dla NAVI. Zespół s1mple'a nie pozostawił złudzeń OG i rozgromił ekipę mantuu.

Mówi się, że niedźwiedzia nie powinno się budzić. Pierwsze spotkanie NAVI na turnieju RMR z QUAZAR nie było dla rosyjsko-ukraińskiego zespołu łatwe. Fatalną postawą w starciu ze swoimi rodakami wykazał się electronic. Zaczęliśmy więc snuć domysły, czy tak słabo dysponowane NAVI będzie w stanie pokonać OG. No to pytanie odpowiedź otrzymaliśmy momentalnie, nie najlepszy mecz inauguracyjny pobudził Natus Vincere, przez co ekipa s1mple chciała, jak najszybciej rozprawić się z formacją mantuu.

Sam początek meczu zwiastował nam wyrównany pojedynek. OG odpowiadało NAVI, lecz bardzo krótko. Przy wyniku 4 do 2 s1mple i spółka postanowili nie dawać więcej prezentów swoim przeciwnikom i zapoczątkowali serię dziewięciu wygranych rund z rzędu. Po zmianie stron OG starało się wrócić do meczu. Ekipie naszego rodaka udało się nawet wygrać rundę pistoletową, a następnie rundę force rywali. Niestety w starciu z grającymi już na fullu zawodnikami Natus Vincere Europejczycy byli bezradni.

  • Ukraine NAVI 16:5 OG European Union – Mirage

W drugim równolegle rozgrywanym spotkaniu forZe pokonało GamerLegion. O ile OG kończy dzień w niezłych humorach ze względu na wcześniejsze zwycięstwo z MOUZ, to ekipa isaka będzie musiała wieczorem poważnie porozmawiać. Szwedzi są o krok od odpadnięcia z europejskiego turnieju RMR, ponieważ jak do tej pory przegrali swoje wszystkie dotychczasowe pojedynki w Bukareszcie.

  • Sweden GamerLegion 14:16 forZe Russian Federation – Mirage

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.