Vitality i Fnatic odnoszą inauguracyjne zwycięstwo na europejskim turnieju RMR. Obie formacje nie pozostawiły swoim rywalom absolutnie żadnych złudzeń

Kibice Fnatic nie byli raczej zadowoleni z veto. Wybór mapy w dzisiejszym pojedynku padł na Nuke’a. Na dodatek KRIMZ i spółka rozpoczęli spotkanie po stronie atakującej, czyli zdecydowanie trudniejszej. To nie przeszkodziło jednak reprezentantom brytyjskiej organizacji wygrać pistoletówkę, a następnie wyjść na aż sześciopunktowe prowadzenie. Po dominacji podopiecznych keity przyszedł lepszy okres dla GamerLegion. Ten nie trwał jednak długo, bowiem chwilę później wynik jeszcze bardziej zaczął  odjeżdżać szwedzkiej formacji. Po pierwszej połowie ekipa isaka przegrywała już 4 do 11. Po zmianie  stron nie wiele zmieniło się na serwerze. Fnatic szybko zdołało dopiąć swego i w przekonującym stylu pokonało GL.

  • Sweden GamerLegion 5:16 Fnatic European Union

W innym równolegle rozgrywanym spotkaniu Dignitas podejmowało Vitality. I w tym pojedynku faworyt był widoczny gołym okiem, aczkolwiek słaba dyspozycja francusko-duńskiego zespołu w ostatnim czasie, pozwoliła kibicom szwedzkiej formacji nieco przychylniej patrzyć na ten mecz.  Niestety sam początek nie należał do udanych dla ekipy f0resta. To Pszczółki w pełni kontrolowały grę i stale powiększały swoją przewagę. Finalnie Szwedom udało się wywalczyć całkiem niezły wynik po pierwszej połowie – 10:5. Niezły, bowiem w pewnym momencie drużyna ZywOo prowadziła aż 9 do 2.  Po przerwie fani Dignitas szybko musieli porzucić wszelkie nadzieje na comeback. Druga runda pistoletowa również wpadła na konto zawodników francuskiej organizacji, dzięki czemu chwilę później  podopieczni zonica mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa na turnieju RMR.

  • France Vitality 16:6 Dignitas Sweden

We wcześniejszych spotkaniach także nie odnotowaliśmy żadnej sensacji. Outsiders pokonało  Unique wynikiem 16 do 2, Heroic bez większych problemów ograło forZe (16:9), a FaZe rozgromiło Eternal Fire 16 do 4.

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.