Euforia w domach duńskich kibiców. Copenhagen Flames pokonuje Ninjas In Pyjamas i zapewnia sobie awans do fazy legend PGL Major Antwerp. Ekipa acoRa dokonała już, więc tego, co nie udało jej się w Sztokholmie.

Duńscy kibice po wczorajszym dniu upatrywali szczególne szanse na awans w graczach Astralis. Co prawda ekipa blameFa miała naprzeciw siebie trudnego rywala, aczkolwiek do tej pory na RMR B spisywała się doskonale. Podopieczni ave zawiedli jednak w decydującym momencie i ulegli 1 do 2 Players. Pragnienia kibiców najmniejszego państa nordyckiego zaspokoili natomiast zawodnicy Copenhagen Flames.

Mimo że mało, kto się tego spodziewał Copenhagen Flames pokonało wynikiem 2 do 0 Ninjas In Pyjamas i już po dwóch dniach rywalizacji w Bukareszcie jest pewne awansu na Majora. Warto zaznaczyć, że acoR i spółka swoją przygodę z Mistrzostwami Świata rozpoczną dopiero od Fazy Legend, co nie udało im się na poprzednim turnieju rangi Major. Wówczas Duńczycy polegli na etapie „Pretendentów”, kończąc rozgrywki z bilansem 2-3 po porażce z właśnie NIP-em.

Denmark Copenhagen Flames 2:0 NIP Sweden

  • Vertigo – 19:17
  • Overpass – 16:10

Festiwal emocji mieliśmy również w drugim wieczornym spotkaniu. W nim o pozostanie w turnieju walczyli zawodnicy Endpoint oraz Sprout, do którego składu wrócił już Staehr. Po pierwszych dwóch mapach na tablicy wyników obserwować mogliśmy remis. W decydującej trzeciej grze zwycięstwo na tacy mieli reprezentanci niemieckiej organizacji, aczkolwiek przy wyniku 4 do 13 ci przestawi wręcz istnieć i nawet nie przeszkadzali swoim rywalom doprowadzić do remisu, zaś następnie postawić kropkę nad „i” jeszcze w regulaminowym czasie gry.

European Union Sprout 1:2 Endpoint European Union

  • Dust2 – 16:19
  • Vertigo – 16:7
  • Ancient – 14:16

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC, WK DZIK oraz Blue Microphones.