Players jako pierwsza drużyna na europejskim turnieju RMR wywalczyła sobie awans na Majora. Rosjanie rywalizacje w Antwerpii rozpoczną dzięki temu dopiero od fazy legend.

Nim jednak Players wywalczyło sobie awans na PGL Major Antwerp o zachowanie ostatnich szans na grę w Antwerpii walczyli przedstawiciele ASG oraz Sangal. Wedle oczekiwań górą okazali się być Rosjanie, którzy z łatwością triumfowali w tym starciu. Niemiecko-europejska formacja kończy natomiast udział na RMR B z bilansem 0-3. Ekipa ScrunKa na turnieju rozegrała cztery mapy i o dziwo najwięcej punktów wywalczyli we wczorajszym drugim pojedynku z G2 Esports, bo aż dziesięć.

Russian Federation ASG 2:0 Sangal Germany

  • Inferno – 16:9
  • Ancient – 16:5

Players, jak dotąd nie mierzyło się na RMR B z nikim z nawet pierwszej trzydziestki rankingu HLTV. Jak pamiętamy wczoraj Rosjanie pokonali Sangal, a następnie Anonymo. Dziś ekipie Hobbita przyszło skrzyżować karabiny z rywalem większego kalibru, który w dodatku w Bukareszcie, póki co prezentował się znakomicie, a mianowicie Astralis.

Chociaż Astralis zacięcie walczyło z Players, to ostatecznie wyjazd na Majora mogą świętować Rosjanie. W meczu zobaczyliśmy pełną trzymapową serię i wszystko wskazywało na to, że losy awansu ważyć  będą się do samego końca. Niestety Astralis po zmianie stron na Inferno nie zdołało w żaden sposób odnaleźć się w ataku, co poskutkowało tym, iż ekipa k0nfiga po terro potrafiła wygrać zaledwie jedną rundę.

Denmark Astralis 1:2 Players Russian Federation

  • Ancient – 13:16
  • Dust2 – 16:12
  • Inferno – 8:16

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC, WK DZIK oraz Blue Microphones.