W meczu OG z forZe był tak naprawdę wszystko, co kochamy w Counter-Strike'u. Niezliczone emocje, niesamowite powroty i świetne akcje indywidualne. Niestety dla polskich kibiców zabrakło jednego — zwycięstwa naszego rodaka.

Jako pierwsi na serwerze pojawili się zawodnicy OG. Niestety już pierwszy cios zdołali wyprowadzić zawodnicy forZe, którzy po wygraniu rundy pistoletowej po stronie atakującej, wyszli na prowadzenie. Ekipa mantuu starała się dorównywać kroku Rosjanom, lecz niestety, nawet gdy Europejczycy łapali kontakt ze swoimi rywalami, to ci i tak szybko odpowiadali.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 8 do 7 dla forZe. Po mecz po przerwie lepiej weszli jednak reprezentanci OG, którzy wygrywając drugą rundę pistoletową, po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie i to aż kilku punktowe. W kolejnych rundach do głosu ponownie doszli Rosjanie, którym udało się zdobyć aż sześć punktów z rzędu, a wkrótce wywalczyć równiez punkt meczowy. To nie złamało ducha walki w ekipie naszego rodaka, bowiem europejska formacja następnie zdołała doprowadzić do dogrywki.

W niej początkowo to OG było bliżej zwycięstwa. Grając po stronie atakującej, drużyna Polaka wygrała dwie pierwsze rundy, co dobrze wróżyło przed przerwą. Niestety następnie wszystko wychodziło już drugiej ze stron. forZe zdobywając cztery rundy z rzędu, domknęło wynik spotkania, fundując ekipie mantuu drugą porażkę na turnieju RMR.

• European Union OG 19:17 forZe Russian Federation – Dust2

Interesujące na Duście2 oglądaliśmy także w innym spotkaniu. Eternal Fire podejmowało Vitality w meczu drużyn z bilansem 1-1. Wedle oczekiwań dużo lepiej pierwotnie radzili sobie podopieczni zonica, którzy pomimo przegranej pistoletówki, zdołali wygrać aż 11 rund z rzędu po stronie broniącej.

Strona CT sprzyjała jednak nie tylko Vitality, ale i Eternal Fire. W drugiej połowie Turcy rzucili się gonić niekorzystny dla nich rezultat 4:11. Calyx i spółka ponownie zgarnęli pistoletówkę, lecz tym razem i na dobrze uzbrojonego rywala potrafili wygrywać następne rundy. Na tablicy wyników w pewnym momencie widniał już wynik 11:13. Gdyby nie wygrana runda force przez Pszczółki rezultat mógłby zrobić się jeszcze bardziej niebezpieczny. Finalnie to właśnie ta przegrana rywalizacja podłamała turecki zespół i finalnie to podopieczni zonica zgarniają drugie zwycięstwo w Bukareszcie.

• France Vitality 16:11 Eternal Fire Turkey – Dust2

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.