Europejski RMR zakończony! Właśnie poznaliśmy wyniki dwóch ostatnich potyczek. W meczu o awans do fazy legend Ninjas in Pyjamas pokonało ENCE, a w pojedynku o slota na Majorze Astralis było silniejsze od HEET.

  • European Union ENCE 1:2 Sweden NiP

Zarówno reprezentanci ENCE, jak i Ninjas in Pyjamas po zgarnięciu trzech zwycięstw w EU RMR byli pewni udziału na Majorze. Dziś doszło natomiast do dodatkowego starcia tych dwóch ekip o bezpośrednie miejsce na liście uczestników fazy legend. NiP na start serii pokazało się ze świetnej strony na Nuke'u wybranym przez zespół Pawła „dycha” Dychy. Szwedzi totalnie przejęli kontrolę nad meczem w defensywie, a w ataku szybko dopięli swego – 16:8. Międzynarodowy skład odpowiedział za to solidnie rozegranym Vertigo – 16:9. Doprowadził tym samym do Overpassa, na którym jednak nie był w stanie pójść za ciosem. Ninjas wróciło do rozdawania kart i triumfowało nad ENCE 16:7.

  • Denmark Astralis 2:1 France HEET

Astralis swoją przygodę ze zmaganiami w Bukareszcie rozpoczęło w pięknym stylu, bo od dwóch wygranych. Dopiero od trzeciej potyczki pojawiły się problemy, przez które koniec końców Duńczycy musieli walczyć o slota na Majorze podczas ostatniego dnia kwalifikacyjnych zawodów. Zmierzyli się z HEET, które po wyrównanej rywalizacji zapisało na swoje konto Dusta2 – 16:13. Francuzi byli też blisko zamknięcia spotkania na Anciencie, ale Lukas „gla1ve” Rossander i spółka w porę się obudzili. Pokonali przeciwnika na tej lokacji – 16:14 i następnie podjęli go na decydującym Nuke'u, którego zwyciężyli 16:11. Astralis pojawi się zatem w Antwerpii!

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC, WK DZIK i Blue Microphones.