Natus Vincere wykonało dziś założony plan. Po zwycięstwie z forZe awansowało bowiem do Fazy Legend na Majorze. Na wspomnianym turnieju pojawi się również Outsiders, które wywalczyło slota w bardzo wyrównanym pojedynku przeciwko SAW.

  • Portugal SAW 1:2 Russian Federation Outsiders

Po czterech starciach bilans SAW oraz Outsiders wynosił 2/2. Drużyny spotkały się zatem w decydującym meczu o slota na prestiżowym wydarzeniu w Antwerpii. W zawody lepiej weszło grono Dzhamiego „Jame” Aliego, które po wyrównanej walce zgarnęło Dusta2 – 16:14. Portugalska paczka się jednak nie podłamała i na Anciencie odpowiedziała – 16:10. Doszło więc do trzeciej lokacji, na której skład Christophera „MUTiRiS” Fernandesa miał szansę zakończyć pojedynek 16:14. Jame uratował natomiast swoją dywizję clutchem doprowadzając do dogrywki. W niej Outsiders okazało się silniejsze – 19:16.

  • Ukraine Na`Vi 2:0 Russian Federation forZe

Obie z podanych wyżej formacji dopięły już swego awansując na Majora. Trzeba było jednak wyłonić ekipę, która trafi na nim bezpośrednio do Fazy Legend. Dlatego też zespoły wkroczyły do akcji na serwerze po raz ostatni podczas EU RMR-a. Natus Vincere, które było sporym faworytem nie zawiodło. Bez większych problemów poradziło sobie w potyczce z forZe. Na Inferno dzięki świetnej stronie atakującej zamknęło rywalizację 16:10, a na Mirage'u zwyciężyło 16:8. Tym samym podopieczni Andriiego „B1ad3” Horodenskyiego rozpoczną najważniejsze zmagania dopiero od drugiego etapu.

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC, WK DZIK oraz Blue Microphones.