Gracze NAVI mogą zacząć bukować bilety do Antwerpii, podczas gry Fnatic musi przełknąć kolejny raz gorycz porażki. Najbliższy Major będzie drugim z rzędu, na którym nie zobaczymy reprezentantów brytyjskiej organizacji.

NAVI dwukrotnie tych samych błędów nie popełnia. Zespół s1mple odrobił lekcje z wczorajszej porażki z Heroic i dziś przypieczętował awans na Majora. Zespół, który w Antwerpii będzie bronił wywalczonego w Sztokholmie trofeum w swoim czwartym spotkaniu na europejskim turnieju RMR pokonał Vitality wynikiem 2 do 0. Pszczółki na obu mapach starały się dotrzymywać kroku swoim przeciwnikom, lecz na niewiele się to zdało, bowiem dwukrotnie w decydujących momentach meczu  lepsi okazywali się być zawodnicy ukraińskiej organizacji.

Ukraine NAVI 2:0 Vitality France

  • Inferno – 16:13
  • Mirage – 16:13

W drugim spotkaniu sytuacja na serwerze była jeszcze bardziej ognista. Nie ma co się dziwić. W końcu zawodnicy Fnatic i Eternal Fire walczyli o pozostanie na europejskim turnieju RMR, bowiem obie formacje wczoraj straciły swój margines błędu, przegrywając drugie spotkanie w Bukareszcie.

Po pierwszej mapie jedną nogą poza europejskim turniejem RMR  byli zawodnicy Fnatic. Europejska formacja potrafiła odpowiedzieć jednak chwilę później, wygrywając tym razem swoją mapę – Inferno. Losy tej serii rozstrzygnąć miały więc się na Overpassie, gdzie obejrzeliśmy niesamowicie emocjonujący pojedynek.

KRIMZ i spółka zwycięstwo mieli wręcz na tacy. W pewnym momencie Fnatic prowadziło już 13 do 9, lecz wówczas gorliwie do pogoni za wynikiem rzucili się Turcy, którzy wygrywając siedem rund z rzędu, zdołali domknąć mecz na swoją korzyść jeszcze w regulaminowym czasie gry.

Turkey Eternal Fire 2:1 Fnatic European Union

  • Dust2 – 16:12
  • Inferno – 12:16
  • Overpass – 16:13

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.