EU RMR: Koniec marzeń; Anonymo nie pojedzie na Majora

24.04.2022 Michał Perkowski
fot. itsmeERROR / PGL

Anonymo niestety nie zdołało awansować na PGL Major Antwerp 2022. Po pięciu dniach walki, Polacy przegrali w meczu o wszystko z Teamem Spirit.

Pierwsza mapa nieciekawie rozpoczynała się dla polskich zawodników. Najpierw przegrana runda pistoletowa, a następnie aż trzy kolejne pojedynki. Polacy przełamali złą passę i dwukrotnie skutecznie obronili obszary bombowe, lecz po każdym sukcesie naszych rodaków, przeciwnicy brali przerwę taktyczną. Spirit doprowadziło do wyniku 2:7 i dopiero wtedy Mocek i spółka zaczęli odrabiać starty. Do końca pierwszej połowy zaliczyli fenomenalną serię, przed zmianą stron wychodząc na prowadzenie. Druga pistoletówka to kolejna porażka Polaków i pięć rund z rzędu dopisanych na konto Rosjan. Dzięki heroicznej walce naszych rodaków zobaczyliśmy wynik 14:14, lecz to Spirit zdołało domknąć mapę wynikiem 14:16.

Początek mapy de_Mirage wyglądał równie fatalnie dla naszych, co poprzednio. Mimo wygranej pistoletówki i dwóch kolejnych potyczek, to Rosjanie postawili żelazną obronę po zakupieniu karabinów, która poskutkowała serią ośmiu zwycięstw z rzędu. Anonymo po bardzo dużych wysiłkach zdobyli punkt na wynik 8:4 i dali nadzieję na odwrócenie układu sił, ale w kolejnej rundzie ponownie uznali wyższość rywala. Po zmianie stron Polacy się obudzili i odpowiedzieli rywalom równie skuteczną defensywą.

Na decydującej mapie Anonymo wygrało pistoletówkę, lecz jak to często bywało poprzednio – przegrali anty-force. To pozwoliło Rosjanom rozwinąć żagle i z pełną prędkością zmierzać w stronę Majora. Spirit grając po teoretycznie trudniejszej stronie, zdobywali punkt za punktem i z rundy na rundę odrąbując kawałek nadziei zarówno zawodnikom Anonymo jak i polskim fanom. Mocek i spółka dostali brutalną lekcję Counter-Strike'a przegrywając wynikiem 7:16.

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC, WK DZIK i Blue Microphones.

Inne tego autora