Z poczuciem dobrze wykonanego zadania trzeci dzień rywalizacji w Bukareszcie na europejskim turnieju RMR, kończy FaZe, forZe oraz NAVI. Wszystkie te drużyny zapewniły już sobie awans na Majora.

 • Unique (1-3)

Unique do wtorkowego meczu z OG podchodziło w dobrych humorach. Kazachstański zespół doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że swój plan minimum już wykonał. Ekipa sorrowa nie opuściła Bukaresztu, jako pierwsza i w poniedziałek zdołała pokonać QUAZAR.

W starciu z europejską formacją Unique nie zdołało urwać, co prawda swoim rywalom ani jednej mapy, lecz w pewnym momencie postraszyło OG. Kazachstańska formacja na mapie numer dwa prowadziła na półmetku spotkania aż 10 do 5, lecz po zmianie stron zdołała zdobyć tylko jedną rundę, w związku z czym zakończyła swój żywot na europejskim turnieju RMR.

 • Fnatic (1-3)

Jeżeli mielibyśmy wybrać zespół, który zaprezentował się najsłabiej na europejskim turnieju RMR, z całą pewnością rozważylibyśmy kandydaturę Fnatic. Inaugurujące zwycięstwo z GamerLegion w Bukareszcie okazało się dla ekipy KRIMZA jedynie kroplą w morzu i zawodnicy brytyjskiej organizacji, kończą ostatnie swój udział w rozgrywkach z bilansem 1-3 i to w fatalnym stylu.

Fnatic wygraną w meczu z Eternal Fire miało na wyciągnięcie ręki. Europejski zespół w tej chwili mógł rozmyślać nad środowym pojedynkiem, decydującym o awansie na Majora, a tymczasem może jedynie pakować się do domu. Gracze legendarnej brytyjskiej organizacji w kluczowym momencie spotkania przegrali siedem rund z rzędu, pozwalając Turkom doprowadzić do remisu, a następnie zwycięstwa.

 • Dignitas (1-3)

Mimo ogromnego wsparcia całej społeczności Dignitas nie zdołało poskromić Outsiders i kończy swój udział na turnieju. Podobnie, jak Fnatic Szwedzi pretensje mogą mieć jedynie do siebie, bowiem to oni przez zdecydowaną większość meczu byli bliśi pozostania w rozgrywkach.

f0rest i spółka europejski turniej RMR kończą z honorowym zwycięstwem na koncie, wywalczonym w poniedziałkowym starciu z GamerLegion.

 • SAW (2-2)

SAW otrzymało od losu niesamowitą szansę. Portugalczycy w swoim trzecim spotkaniu na turnieju, a zarazem o awans skrzyżować mieli karabiny z forZe. Tamtejsi kibice mogli więc całkiem realnie liczyć na to, że ich ulubieńcy zdołają awansować na Majora, jako pierwsza portugalska formacja w historii.

Niestety ekipa MUTiRiSA nie wykorzystała tej szansy. Portugalczycy pokonali forZe na Nuke'u, lecz już na dwóch kolejnych mapach zostali kompletnie stłamszeni przez swoich przeciwników. Portugalski zespół na Duście 2 i Inferno zdołał zdobyć łącznie zaledwie 8 rund.

 • Eternal Fire (2-2)

Eternal Fire doskonale wie, jak radzić sobie z grą pod presją. Turcy, jak do tej pory dwukrotnie wyrównywali swój bilans, w związku z czym wciąż pozostają w grze o awans na Majora.

Jak grać z nożem na gardle ekipa XANTARESA pokazała nam dziś. Turcy przy wyniku 9 do 13 zdołali wywrzeć na rywalach taką presję, iż ci przez okres kolejnych siedmiu rund nie potrafili zdobyć ani jednego punktu. Turecki super-team przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wciąż utrzymuje szanse na awans.

 • MOUZ (2-2)

Ostatnio mogliśmy w samych superlatywach wypowiadać się o grze z MOUZ. Myszki zagrały bowiem świetny mecz z Outsiders i QUAZAR, lecz już dziś szybko zostały zweryfikowane przez rywala większego kalibru, a mianowicie FaZe Clan.

W starciu z FaZe MOUZ nie istniało. Myszki starały się wykorzystać chwilę słabości ekipy karrigana, lecz ta była na tyle dobrze zorganizowana, że nawet w trudnych sytuacjach potrafiła momentalnie się otrząsnąć i domknąć wynik meczu.

 • OG (2-2)

OG wraca na zwycięską ścieżkę, lecz umówmy się — nie mogło być inaczej. Ekipa mantuu miała sporo szczęścia, trafiając w swoim meczu eliminacyjnym na Unique. Kazachstański zespół był zdecydowanie najsłabszym spośród wszystkich pozostałych w Bukareszcie.

Jak jednak wiadomo szczęściu trzeba czasem pomóc. Jeżeli OG zdoła awansować jutro na Majora, nikt nie będzie pamiętać o tym, z kim drużyna naszego rodaka mierzyła się w jednym ze swoich meczów na europejskim turnieju RMR.

 • Outsiders (2-2)

Outsiders wciąż utrzymuje szanse na awans na PGL Major Antwerp. Podobnie, jak OG Rosjanie, póki co na brak szczęścia nie mogą jednak narzekać. Na inaugurację Jame i spółka odnieśli zwycięstwa z Unique, zaś we wtorek po dwóch porażkach z rzędu, pokonali Dignitas.

 • Vitality (2-2)

Vitality nie wykorzystało swojej pierwszej szansy na awans. Pszczółki wciąż muszą liczyć się z tym, że zabraknie ich na najbliższym Majorze. W czwartym swoim spotkaniu na europejskim turnieju RMR ZywOo i spółka ulegli NAVI.
Mimo wyniku 0 do 2 trzeba oddać graczom Vitality, że w starciu z NAVI pokazali się z bardzo dobrej strony.

Francusko-duński zespół długo dotrzymywał kroku swoim rywalom, lecz w kluczowych momentach spotkana większym charakterem wykazali się Mistrzowie Świata.

 • NAVI (3-1)

NAVI jedzie na Majora. Ekipa s1mple'a nie popełniła błędów z wczorajszego spotkania z Heroic i dziś rozegrała bezbłędną serię przeciwko Vitality. Mimo że Pszczółki, tak jak już wspominaliśmy, postawili zawodnikom ukraińskiej organizacji twarde warunki, to obrońcy tytułu byli na tyle dobrze przygotowani pod swojego rywala, że potrafili domknąć rywalizację już w ciągu dwóch map.

 • forZe (3-1)

Kibice forZe mają ogromne powody do świętowania. Po zwycięstwie z SAW Rosjanie wywalczyli sobie awans na Majora, co na tę chwilę uznać można za największą niespodziankę na europejskim turnieju RMR.

Przez ostatnie miesiące KENSI i spółka byli bardziej kojarzeni z gry na scenie tier 2 i rywalizacji na mniejszych turniejach pokroju Pinnacle Series czy Malta Vibes.

 • FaZe (3-1)

Na Majorze nie mogło zabraknąć i nie zabraknie FaZe. Obecnie najlepszy zespół na świecie w przekonującym stylu pokonał MOUZ i zapewnił sobie awans na PGL Major Antwerp, jako piąta drużyna z Europy.

Formacja karrigana w ciągu całego europejskiego turnieju RMR odniosła tylko jedną porażkę — z BIG.

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.