EU RMR: FaZe zabezpiecza wyjazd na Majora; Outsiders eliminuje Dignitas

19.04.2022 Adrian Pałka
Fot. PGL

FaZe Clan to czwarta drużyna z regionu EMEA, która zapewniła sobie na ten moment awans na PGL Major Antwerp.

Rywalizacja w następnych miesiącach o miano najlepszej drużyny globu zapowiada się fascynująco. FaZe Clan nie zamierza nawet na krok odstępować NAVI. Europejski zespół właśnie zanotował trzecie zwycięstwo na turnieju RMR, co oznacza, że pojawi się na PGL Major Antwerp.

FaZe Clan po raz kolejny udowodniło, że  jest drużyną kompletną. MOUZ mogło mieć za sobą dwie świetne gry przeciwko QUAZAR i Outsiders, lecz ekipa karrigana to na ten moment poziom nieosiągalny dla Myszek. Na pierwszej mapie formacja dextera potrafiła urwać swoim przeciwnikom zaledwie pięć rund, zaś na drugiej nico więcej, bo dziesięć. Wynik ten zakłamuje jednak nieco stan realny meczu, bowiem w rzeczywistości podopieczni sycrone niespecjalnie postraszyli zwycięzców IEM Katowice.

European Union FaZe Clan 2:0 MOUZ European Union

  • Nuke – 16:5
  • Inferno – 16:13

Karma, póki co wciąż nie dotknęła Outsiders. Jame i spółka otwarcie szerzą prorosyjską propagandę Władimira Putina. Rosjanie wystartowali na turnieju RMR pod charakterystycznym logiem, które odnosiło się do słów prezydenta Rosji o dyskryminacji rosyjskiej kultury przez Zachód, w związku z czym lekko mówiąc nie są ulubieńcami kibiców.

Po pierwszej mapie z uśmiechami na twarzy mogliśmy spoglądać na wynik w meczu Dignitas-Outsiders. Duńczycy wygrali potyczkę na Mirage'u, co wiązało się z tym, iż rosyjska formacja było o krok od odpadnięcia z turnieju RMR. Niestety już na Inferno f0rest i spółka nie zdołali wykorzystać równie słabej postawy swoich rywali w końcówce spotkania. Szwedzi doprowadzili wprawdzie do dogrywki, lecz już w tej triumfowali Rosjanie, podobnie, jak na mapie numer trzy.

Sweden Dignitas 1:2 Outsiders Russian Federation

  • Mirage – 16:10
  • Inferno – 17:19
  • Overpass – 10:16

Rozgrywki w ramach europejskich turniejów RMR można oglądać w języku polskim na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Polska transmisja z wydarzeń RMR oraz PGL Major Antwerp 2022 powstaje przy współpracy z partnerami Logitech, KFC oraz Blue Microphones.

Inne tego autora