x-kom team nie miało szczęścia podczas losowania pierwszych par. STOMP i spółka podjęli rękawicę mousesports, lecz europejska formacja okazała się zdecydowanie zbyt mocna dla Polaków.

(4:11; 1:5)

(6:9; 5:7)

European Union mousesports

2

Myszy bardzo agresywnie rozpoczęły spotkanie, skracając pozycję już w pistoletówce. Tego nie spodziewali się Polacy, którzy zostali złapani z opuszczoną gardą. Jednak swawolna gra rozluźniła zawodników mousesports, przez co x-kom świetnie poradziło sobie podczas pierwszego fulla, atakując z apartamentów. Następny udany atak polskiej formacji spowodował u ropza i spółki problemy ekonomiczne. Myszy tylko gdy ustabilizowały swoją sytuację ekonomiczną całkowicie przejęły inicjatywę w meczu. STOMP i spółka do końca pierwszej połowy zdołali wygrać jeszcze tylko jedną rundę, przez co przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 4:11.

Druga pistoletówka również została wygrana przez mousesports. Podczas pierwszego fulla Polacy doprowadzili do sytuacji czterech na dwóch, lecz nawet z taką przewagą nie zdołali pokonać przeciwników. Tak grające x-kom nie było w stanie walczyć z oponentami. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 5:16.Zawodnicy x-kom team wygrali pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Jednak tylko gdy mousesports zakupiło pełny ekwipunek zdołało najpierw odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie. W siódmej rundzie Polacy mieli wielkie szanse na przerwanie dobrej passy przeciwników, lecz sunNy w fenomenalny sposób poradził sobie w sytuacji dwóch na jednego. Jednak w kolejnej potyczce x-kom zaskoczyło swoich przeciwników podczas force'a, co pozwoliło trochę nadrobić straty. Ostatecznie zakończyli pierwszą połowę trochę lepiej niż na poprzedniej mapie, posiadając na swoim koncie sześć punktów.

Druga pistoletówka również została wygrana przez STOMPa i spółkę. Jednak antyterroryści ustawili świetną obronę już w pierwszym fullu. Podczas kolejnego ataku Polacy znów nie poradzili sobie w sytuacji dwóch na jednego. Ekipa oskarisha podjęła jeszcze walkę z przeciwnikami, doprowadzając do wyniku 11:15 i mimo że x-kom na tej mapie wyglądało o wiele lepiej niż na Inferno, to i tak nie było w stanie poradzić sobie z przeciwnikami. Mecz zakończył się wynikiem 11:16.Zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora można oglądać na kanałach ESL Polska oraz ESL Polska B.