Team Kinguin nie poradziło sobie ze swoim pierwszym rywalem na europejskim Minorze. Bliskie sytuacje zadecydowały o słabym wyniku w pierwszej połowie, co przełożyło się na przegraną całego meczu.

16

Kinguin rozpoczęło spotkanie po zdecydowanie trudniejszej stronie, wcielając się w atakujących. Po przegranej pistoletówce zdecydowali się na wolne wejście rampą na dolny obszar bombowy. Zabrakło naprawdę niewiele aby uzbroić ładunek wybuchowy, lecz duńsko-niemiecka ekipa skutecznie uniemożliwiła to Polakom. Pierwszy punkt na konto Kinguin wpadł dopiero na wynik 1:4, wszystko dzięki rallenowi, który poradził sobie w sytuacji jeden na dwóch. Jednak ten pojedynczy tryumf narobił naszym wiele kłopotów. Następna przegrana runda spowodowała reset ekonomiczny Pingwinów, a niekompletny ekwipunek uniemożliwiał naszym równą walkę. Drugi raz odpowiedzieli podczas force'a na wynik 2:8. W dwunastej rundzie TaZ i spółka mogli polepszyć swoją sytuację, lecz zawodnicy Sprout odbili obszar bombowy A w dwóch na czterech. Polakom często brakowało postawienia kropki nad „i”, przegrane bardzo bliskie sytuacje zabierały naszym cenne punkty. To zadecydowało, że na koniec pierwszej połowy zobaczyliśmy wynik 2:13.

Pistoletówka poszła po myśli Teamu Kinguin. Terroryści przeszli dworem pod gniazdo i chcieli zaatakować z góry, lecz TaZ postawił im fenomenalny opór, zatrzymując przeciwników. To był pierwszy krok w kierunku powrotu do tego meczu. Sprout nie poradziło sobie ani podczas pierwszego, ani podczas drugiego fulla, przez co przy wyniku 9:13 zdecydowali się na przerwę taktyczną. Po konsultacji z trenerem terroryści szybko weszli na obszar bombowy A, atak był bliski zakończenia się fiaskiem, lecz ciężar gry wziął na siebie Spiidi, który wygrał sytuację jeden na trzech. Pingwiny mogły zresetować finanse oponentów w kolejnej rundzie, lecz znów polegli. Mecz zakończył się wynikiem 9:16.Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.