Pożegnaliśmy pierwszych uczestników zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora. Gracze Nordavind oraz Maknitude stracili szanse na awans do Minora.

  • Denmark Tricked 2:1 Norway Nordavind (16:13 Nuke, 13:16 Overpass, 16:9 Inferno)

Tricked rozpoczęło wybraną przez siebie mapę od przegranej pistoletówki oraz dwóch kolejnych potyczek. Jednak tylko gdy zakupili pełne ekwipunki, całkowicie zdominowali swoich przeciwników. O dziwo na czele tabeli znajdował się prowadzący Duńczyków, uwielbiany przez społeczność HUNDEN. Nordavind oddało aż dziesięć punktów przed zmianą stron, jednak gdy sami znaleźli się po stronie antyterrorystów z łatwością odrabiali straty. Tricked jednak okazało się minimalnie lepsze, głównie dzięki zarządzaniu ekonomią w końcowej fazie spotkania.

Nordavind na wybranej przez siebie mapie w teorii powinno zaprezentować się lepiej niż na poprzedniej lokacji. Tak się jednak nie stało. Uparcie próbowali zajmować górny obszar bombowy, co delikatnie mówiąc, nie wychodziło im najlepiej. Norwedzy oprócz trzech punktów zdobytych na początku Overpassa, nie zdołało pokonać przeciwników w późniejszej fazie meczu. Dopiero druga pistoletówka okazała się szczęśliwa, po czym rozpoczęli widowiskowy comeback. Oddali przeciwnikom wyłącznie jedną rundę i przenieśli się na decydującą lokację.

Na ostatecznej mapie, Tricked mimo początkowych problemów, ostatecznie wyciągnęło wynik, choć siedem punktów po stronie antyterrorystów na Inferno nie powinno zadowalać. Duńczycy pokazali swój potencjał po stronie atakującej, oddając swoim rywalom tylko jeden punkt. Tym razem drużynę ciągnął b0RUP, który zakończył spotkanie z blisko 30 trafieniami na koncie.

  • Germany Sprout 2:0 Denmark Maknitude (16:4 Nuke, 16:2 Mirage)

Mecz pomiędzy tymi drużynami również rozpoczął się mapy de_Nuke. Duńczycy wygrali pistoletówkę oraz kolejną potyczkę, lecz nie mieli żadnych szans w starciu z wyposażonymi rywalami. Sprout zgarnęło aż dziesięć punktów z rzędu, całkowicie uniemożliwiając rywalom na składne zajmowanie obszarów bombowych. Po zmianie stron Sprout dokończyło swoje dzieło zniszczenia, zamykając pierwszą mapę do 4.

Na drugiej lokacji Sprout ponownie pokazało swoim oponentom jak powinno bronić się obszary bombowe. Duński skład przez całą pierwszą połowę wyłącznie dwukrotnie zdetonowali bombsite, co na Mirage'u jest zdecydowanie fatalnym rezultatem. Maknitude po przegranej pistoletówce musiało uznać wyższość przeciwników wynikiem 16:2.


Spotkania rozgrywane w ramach zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora można oglądać na kanale twitch.tv/izakooo.