Sprout jest kolejną drużyną, która awansowała na europejskiego Minora. Niemcy wywalczyli bilet na turniej w Berlinie po zwycięstwie nad OpTic Gaming.

1

Pierwsza mapa rozpoczęła się od świetnego retake'u OpTic, które poradziło sobie w sytuacji 3 vs 5. Duński skład powtórzył sukces w starciu z lepszym ekwipunkiem, jednak jego porażka nadeszła wraz z fullem przeciwnika. Po tym jednym zwycięstwie Sprout nieco przejęło inicjatywę, a wyrównanie było tylko wstępem do bardzo dobrej gry zespołu. Nawet w przypadku porażki potrafił on natychmiastowo resetować wroga, dzięki czemu w pewnym momencie prowadził już 9:4. Dopiero końcówka przyniosła przebudzenie antyterrorystów, którzy sięgnęli po dwie ostatnie rundy, zmniejszając tym samym stratę do trzech punktów.

Po zmianie stron OpTic wygrało pistoletówkę, a dwukrotne wykorzystanie przewagi wyposażenia zapewniło drużynie remis na poziomie 9:9. Jak się okazało, to wszystko, na co było ją wtedy stać. Sprout odpowiedziało od razu po zakupie karabinów, po czym ponownie dominowało nad przeciwnikiem. Niemcy szybko przybliżali się do upragnionego triumfu i przed zapewnieniem sobie rund mapowych potknęli się tylko raz. Następnie udało im się zakończyć spotkanie zwycięstwem 16:10.Dwie potyczki na początku starcia na Nuke'u wpadły na konto Sprout. OpTic Gaming zrewanżowało się od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Seria Duńczyków potrwała nieco dłużej, bowiem zdobyli oni cztery punkty z rzędu. Po błyskawicznym resecie udało im się dołożyć dwa kolejne, co oznaczało rezultat na poziomie 6:3. Od tego momentu to Niemcy przejęli inicjatywę, a dominacja po stronie broniącej szybko przyniosła im korzystny wynik. Ostatecznie, dali się pokonać dopiero w piętnastej rundzie, przez co zakończyli połowę z minimalnym prowadzeniem 8:7.

Po przerwie OpTic Gaming powróciło na właściwe tory i poza pojedynczymi potknięciami przeważało nad przeciwnikiem. Sprout miało spore problemy i aż trzykrotnie spotkało się z błyskawicznym resetem. Taka gra nie pozwoliła im nawiązać równej walki z oponentem, który szybko zmierzał w stronę wygranej. Duńczycy najpierw zapewnili sobie pięć rund mapowych, a po wykorzystaniu pierwszej okazji mogli cieszyć się z triumfu 16:11.Sprout podniosło się po porażce na Nuke'u i znakomicie rozpoczęło decydującą mapę. Niemiecka formacja radziła sobie niemal w każdej sytuacji, a kiedy zdarzała jej się porażka, potrafiła błyskawicznie odpowiadać. OpTic Gaming nie miało pomysłu na powstrzymanie ofensywnych prób oponenta. Terroryści szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:2. To nie był jednak koniec dominacji. Jak się okazało, trwała ona już niemal do końca pierwszej połowy Dust2, co oznaczało rezultat 12:3 na korzyść ekipy Spiidiego.

Druga pistoletówka była kontynuacją świetnej gry Sprout, które po skutecznym odbiciu w pistoletówce wygrało też starcie anty force. Niemcy od razu zapewnili sobie aż dwanaście szans na wygraną. Po chwili drużyna mogła cieszyć się z awansu na Minora po zwycięstwie 16:3.