W finale europejskiego Minora zmierzą się Space Soldiers i EnVyUs. Obie drużyny są pewne występu na głównych kwalifikacjach do Majora, ale pierwsze miejsce w tym turnieju zapewni 15 tysięcy dolarów więcej i lepsze rozstawienie w następnym etapie.

0

Space Soldiers rozpoczęło swoją mapę od wygranej pistoletówki, ale moment później potknęło się, gdy rywal grał force'a. EnVyUs uniknęło tej samej pomyłki i spokojnie wyszło na prowadzenie 3:1. Turecki zespół wrócił do gry od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Zdecydowanie przejął inicjatywę i udawało mu się przedzierać przez defensywę rywala. Przed zapewnieniem sobie zwycięstwa połowy stracił zaledwie jeden punkt, co przełożyło się na wynik 8:4. Jak się okazało, skład XANTARESa dominował już do końca połowy i przed zmianą stron znacznie wygrywał 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto EnVyUs, lecz po chwili powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy, czyli odpowiedź przeciwnika grającego force'a. Space Soldiers wykorzystało lepszą sytuację ekonomiczną i powiększyło prowadzenie do 14:5. Potyczka na fullu zapewniła Turkom aż dziesięć rund mapowych. Nie kazali długo czekać na zakończenie i zwyciężyli 16:5.EnVyUs podniosło się po słabym występie na pierwszej mapie i zaczęło swój pick od trzypunktowego prowadzenia, dzięki udanej pistoletówce i starciom z przewagą ekwipunku. Pierwszy full był kontynuacją dobrej gry Francuzów i wydawało się, że mocniej uciekną oni z wynikiem. Space Soldiers odpowiedziało jednak przy stanie 0:4, kiedy posiadało o wiele słabsze wyposażenie. To jedno zwycięstwo pomogło tureckiej formacji wkroczyć na właściwą ścieżkę. Szybko wyrównała stan spotkania, a później coraz bardziej odskakiwała rywalowi. W tym okresie świetnej gry defensywnej skład Calyxa stracił tylko jeden punkt i zapewnił sobie wygranie połowy na poziomie 8:5. Ponownie udało mu się dociągnąć passę do końca pierwszej części, co oznaczało rezultat 10:5.

Druga pistoletówka przybliżyła Space Soldiers do upragnionego tryumfu. EnVyUs błyskawicznie odpowiedziało, ponieważ ugrało force'a w następnej rundzie. Turecki zespół ustabilizował ekonomię przy stanie 7:11 i od razu to wykorzystał. Przejął inicjatywę i kilka dobrych ataków zapewniło mi aż osiem punktów mistrzowskich. Ostatecznie wykorzystał dopiero czwartą szansę i zakończył Minora zwycięstwem 16:10.Space Soldiers wygrywa europejskiego Minora! Turecka drużyna prezentowała solidnego Counter-Strike'a przez cały turniej i dopisała na swoje konto trzydzieści tysięcy dolarów. Ważniejszą informacją jest oczywiście awans na główne kwalifikacje do Majora, który wywalczyli obaj finaliści.