Europejski Minor wkracza w decydującą fazę. Drabinka podwójnej eliminacji wyłoni dwie drużyny, które zapewnią sobie awans na główne kwalifikacje do Majora. W pierwszym meczu tego etapu zmierzą się EnVyUs i Space Soldiers.

envy

France EnVyUs

1

Faza pucharowa
EU Minor – ELEAGUE Major Boston
Półfinał

Overpass
(7:8; 9:2)

Inferno
(5:10; 4:6)

Cache
(3:12; 3:4)

686px-Space_Soldierslogo

Space Soldiers Turkey

2

Overpass

Space Soldiers bardzo dobrze weszło w mecz, ponieważ sięgnęło po pistoletówkę, a także poradziło sobie w starciach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full był kontynuacją dobrej passy Turków. EnVyUs odpowiedziało przy stanie 0:5 i ta jedna wygrana pomogła francuskiej formacji wkroczyć na właściwą ścieżkę. Przejęła ona inicjatywę i okres solidnej gry defensywnej zapewnił jej wyrównanie na poziomie 5:5. Nie zdołała jednak przedłużyć tej serii, a w garść wziął się skład XANTARESa. Skuteczne ataki sprawiły, że był on pewny zwycięstwa tej połowy Overpassa, gdy na tablicy wyników widniało 8:5. Happy wraz z kolegami odpowiedzieli w dwóch ostatnich rundach, co przełożyło się na wynik końcowy 7:8 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka przyniosła remis po dobrym ataku EnVyUs. Zespół ten miał jednak problemy z rywalem grającym force'a i oddał punkt. Ten błąd musiał zmotywować Francuzów, ponieważ odpowiedzieli równie szybko, a później zaczęli budować przewagę. Space Soldiers zrewanżowało się przy stanie 9:11, ale to wszystko, na co było ich stać w tamtym okresie gry. Terroryści przełamali oponenta i zaczęli szybko przybliżać się do końcowego zwycięstwa. Kilka dobrych ataków zapewniło im pięć rund mapowych. Po chwili wykorzystali pierwszą szansę i zakończyli Overpassa wygraną 16:10.

Inferno

Space Soldiers wygrało pistoletówkę, po tym jak paz i Calyx podzielili się wszystkimi fragami w retake'u 5 vs 5. Turecki zespół wykorzystał też przewagę ekwipunku. EnVyUs odpowiedziało przy stanie 0:3. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, co popsuło ekonomię antyterrorystów. Francuzi nie zdołali jednak przejąć inicjatywy i doprowadzić do wyrównania. Zawodnicy broniący odpierali ataki oponenta, dzięki czemu zaczęli uciekać z wynikiem. Przed zapewnieniem sobie zwycięstwa połowy oddali zaledwie jeden punkt, co przełożyło się na rezultat 8:4. Końcówka pierwszej części także poszła po myśli Space Soldiers, gdyż potknęli się tylko w ostatniej rundzie. Tym samym przed zmianą stron wygrywali 10:5.

Druga pistoletówka zmniejszyła różnicę między obiema drużynami. EnVyUs poradziło sobie też w starciach z lepszym wyposażeniem. Space Soldiers wróciło na zwycięską ścieżkę po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Turecka formacja prezentowała skuteczną ofensywę, dzięki czemu przybliżała się do wygrania mapy przeciwnika. Przełamanie w wykonaniu Francuzów nadeszło dopiero przy stanie 8:14. Nie było ich jednak stać na nic więcej. Terroryści zapewnili sobie sześć rund mapowych, a po tym wykorzystali pierwszą szansę i zakończyli Inferno tryumfem 16:9.

Cache

Space Soldiers rozpoczęło decydującą mapę po stronie broniącej i od razu zaprezentowało bezbłędną pistoletówkę. Starcia z lepszym uzbrojeniem także wpadły na konto tureckiej drużyny. Na pierwszym fullu EnVyUs zdobyło swoje dwa pierwsze fragu na Cache'u, lecz nie pomogło to w pokonaniu rywala. Antyterroryści zdecydowanie przejęli inicjatywę i radzili sobie z każdą ofensywną próbą wroga. Zapewnili sobie zwycięstwo tej połowy, zachowując przy tym czyste konto. Wtedy też nadeszła skuteczna odpowiedź Francuzów. Na ich nieszczęście, potknęli się już w kolejnej potyczce. Dzięki przewadze ekonomicznej, Space Soldiers odskoczyło na dziewięć oczek przed następnym przełamaniem. W końcówce oba zespoły zdobyły po dwie rundy, co przełożyło się na rezultat 12:3.

Druga pistoletówka wpadła na konto EnVyUs. Ich rywal podłożył jednak bombę, co zwiastowało fulla już w trzeciej potyczce połowy. Space Soldiers właśnie wtedy zdobyło kolejny punkt i prowadziło już 13:5. Dwukrotne ponowienie tego sukcesu oznaczało aż dziesięć rund meczowych dla tureckiego zespołu. Wykorzystał drugą szansę i wygrał Cache'a 16:6.

Podsumowanie

Space Soldiers pokonało EnVyUs w pierwszym meczu fazy pucharowej europejskiego Minora. Turecki zespół jest teraz o krok od awansu na główne kwalifikacje do ELEAGUE Majora. Aby tego dokonać, musi wygrać jeszcze jedno spotkanie. Francuzi natomiast powalczą o utrzymanie w turnieju z przegranym starcia AGO Gaming vs. OpTic.