Kolejne mecze otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora za nami. Mieliśmy sporo powodów do radości, głównie z dobrej dyspozycji PACT i x-kom AGO.

• Poland PACT 1:2 European Union Nordavind

Ekipa darko w swoim drugim meczu tego dnia, mierzyła się z formacją, która pokonała ex-Virtus.pro. Od początku spotkania prezentowali się lepiej od rywala, co przełożyło się na wynik. Wygrali 16:11, dzięki czemu uczynili ogromny krok w stronę zamkniętych kwalifikacji. Znacznie ciekawiej zaczęło dziać się na drugiej lokacji, której PACT nie grało od ponad trzech miesięcy. Overpass obfitował w masę bliskich rund, lecz ostatecznie zakończył się triumfem Nordavind – 16:9. Nuke od początku nie wyglądał za dobrze. Polacy przegrali pierwszą połowę 5:10 i w zasadzie ich szanse zostały już pogrzebane. Zdołali zdobyć jeszcze parę punktów, lecz nie dało im to tak upragnionego awansu. Ostatecznie przegrali 8:16.

• Poland x-kom AGO 16:11 Serbia Juggernauts

Potyczka zaczęła się wręcz fenomenalnie dla Jastrzębi. Szybko wygrali pięć rund, przy zaledwie jednej rywala. Juggernauts znalazło jednak skuteczny sposób na Polaków, dzięki czemu zdobyli sześć oczek z rzędu. Dalsza część spotkania również nie wyglądała za dobrze. Serbowie momentami wręcz dominowali x-kom AGO. Na nasze szczęście zespół Furlana zdołał podnieść się z kolan po stronie atakującej, którą rozgrywali wręcz fenomenalnie. Pozwoliło im to zakończyć starcie 16:11 i awansować do półfinału otwartych kwalifikacji.

• Poland AVEZ 12:16 Germany Sprout

Ośmiornice trafiły na prawdopodobnie najcięższego rywala z możliwych. Nie oznacza to jednak, że drużyna nawrota nie dawała sobie rady. Pierwsze trzy punkty wpadły na konto Sprout, lecz potem AVEZ zdobyło siedem oczek, dzięki czemu wyszli na solidne prowadzenie. Ich oponenci zdołali się jednak obudzić i przerwać tę passę. Po zamianie stronami niemiecka formacja zaczęła dominować, przez co zatriumfowała 16:12. Dycha i spółka powalczą w półfinale z x-kom AGO. Oznacza to zarazem, że co najmniej jeden Polak zagra w zamkniętych kwalifikacjach do EU Minora.