mousesports pewnie pokonało fnatic, nie dając szans Szwedom szczególnie na drugiej mapie. Europejska formacja zmierzy się jutro z North o awans na Majora.

(5:10; 3:6)

European Union mousesports

2

Dust2

Fnatic wygrało pierwszą pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć w kolejnej rundzie przez europejską formację, która akurat force'owała. Myszy zgarnęły jeszcze kolejne pięć punktów nim Szwedzi po raz drugi zaznaczyli swoją obecność na serwerze. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął JW, który dysponując wyłącznie Deaglem wyeliminował trzech przeciwników chcących rozbroić bombę. Ta akcja okazała się być punktem zwrotnym dla fnatic, które od tej pory zgarniało pojedyncze punkty, aż ostatecznie zakończyło pierwszą połowę wynikiem 6:9.

Po zmianie stron Xizt wygrał sytuację jeden na dwóch, zgarniając pistoletówkę dla swojego zespołu. Szwedzi wygrali jeszcze następną potyczkę, lecz tylko gdy mousesports zakupiło pełne ekwipunki, JW i spółka byli bezsilni. Pozwolili oponentom doprowadzić do punktu mapowego, po czym jeszcze chwilę próbowali opanować sytuację, lecz Frozen zamknął mapę po sytuacji jeden na dwóch.

fnatic od zawsze słynęło z dobrej gry na mapie Inferno. Tym razem pierwszy punkt wpadł na ich konto dopiero w trzeciej rundzie i, jak się później okazało, przez długi czas była to jedyna runda zdobyta przez Szwedów. mousesports fenomenalnie broniło obszarów bombowych o czym świadczy ich niezawodność. Drugą pomyłkę pierwszej połowy popełnili dopiero w dwunastej rundzie. Co ciekawe, do tego momentu, najskuteczniejszym graczem europejskiej drużyny był karrigan, a dopiero za nim plasowali się kolejno woxic i frozen. Ostatecznie Szwedzi obudzili się pod koniec pierwszej połowy, znajdując sposób na zajęcie obszaru bombowego B. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10.

mousesports wygrało drugą pistoletówkę maksymalizując swoje szanse na wygraną. Karrigan kontynuując świetny występ indywidualny, prowadził swoją drużynę ku zwycięstwu. fnatic w 22 rundzie nie poradziło sobie w sytuacji pięciu na dwóch, posiadając przewagę liczebną. Po tak poważnych porażkach Szwedzi nie mogli marzyć o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 8:16.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.