Fnatic nie poradziło sobie w spotkaniu eliminacyjnym europejskiego Minora. CR4ZY już jutro może zapewnić sobie bezpośredni awans na StarLadder Major Berlin 2019.

 Sweden fnatic

0

Faza pucharowa
Europejski Minor – StarLadder Major Berlin 2018
mecz eliminacyjny

Train
(3:12; 10:4)

Dust2
(7:8; 6:8)

Serbia CR4ZY

2

Train

Fnatic rozpoczęło spotkanie od dość pewnie wygranej pistoletówki, lecz nie poradzili sobie z force'ującymi przeciwnikami w kolejnej rundzie, tracąc przewagę ekonomiczną. To skończyło się źle dla JW i spółki. Serbska formacja zaprezentowała fenomenalną obronę obszarów bombowych podczas pierwszej połowy, gdyż Szwedzi przed zmianą stron uzbierali wyłącznie trzy punkty. Głównym motorem napędowym CR4ZY był nexa, który zdobywał masę eliminacji.

Twist zapewnił swojej drużynie wygraną w drugiej pistoletówce, a to zapoczątkowało powrót szwedzkiego składu. Pierwszy punkt na konto CR4ZY wpadł dopiero w dwudziestej trzeciej rundzie, lecz był to wyłącznie pojedynczy przebłysk, po którym fnatic ponownie zaczęło rozdawać karty. Dobrze radzili sobie nie tylko podczas obrony obszarów bombowych, lecz również dobrze wyglądały odbicia, gdy jeden z zawodników wpuścił przeciwników na bombsite. Jednak potężny margines błędu jaki wypracowali sobie Serbowie w pierwszej połowie okazał się byt wielki. Po jednym nieudanym clutchu CR4ZY wygrało trzy rundy z rzędu, kończąc pierwszą mapę.

Dust2

Fnatic wygrało pistoletówkę oraz kolejną potyczkę, jednak już w pierwszym fullu odpowiedziało CR4ZY, głównie dzięki LETN1emu, który wygrał sytuację jeden na dwóch. To pozwoliło serbskiej drużynie objąć prowadzenie w tym spotkaniu, które utrzymali aż do końca pierwszej połowy. Szwedzi dzięki wygranej pistoletówce zapewniło sobie możliwie najbardziej wyrównany wynik, gdyż przed zmianą stron uzbierali siedem punktów. Najlepiej z Fnatic prezentował się snajper zespołu, który był niemal nieomylny.

Hunter w drugiej pistoletówce zdobył fenomenalne trzy eliminacje, przechylając szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny. Jednak tylko gdy Fnatic przekupiło karabiny, byli w stanie zgarnąć aż pięć punktów z rzędu. To spowodowało, że zobaczyliśmy wynik 13:12 i w tej rundzie fenomenalną robotę zrobił espiranTo zdobywając trzy eliminacje na długiej. Szwedzi popadli w kłopoty finansowe i nie mogli nawiązać walki z oponentami. CR4ZY ostatecznie pokonało fnatic wynikiem 16:13.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.