Fnatic i CR4ZY są pierwszymi zespołami, które wywalczyły awans na europejskiego Minora. Szwedzi poradzili sobie z BIG, natomiast Serbowie pokonali Heroic. Obie drużyny pojawią się więc w Berlinie, by od 17 lipca grać o bilet na StarLadder Majora.

• Denmark Heroic 1:2 Serbia CR4ZY (Dust2 19:15, Mirage 11:16, Inferno 12:16)

Walka o Minora pomiędzy Heroic i CR4ZY rozpoczęła się na mapie Dust2, gdzie pierwszy okres spotkania należał do drużyny z Serbii. Ich gra w roli antyterrorystów przyniosła tylko dwa potknięcia, natomiast pozostałe rundy wpadały na ich konto, co w pewnym momencie dało prowadzenie na poziomie 6:2. Niespodziewanie, to wszystko, na co było stać zawodników broniących. Pozostała część tej połowy przebiegła pod dyktando Duńczyków. Zespół EspiranTo przebudził się z tej niemocy dopiero po przerwie, a znakomita postawa w ataku dała mu punkty mapowe przy stanie 15:10. Heroic nie dawało za wygraną i odrobiło całą stratę, by później sięgnąć po zwycięstwo w dogrywce.

CR4ZY podniosło się po wcześniejszej porażce i świetnie prezentowało się na początku Mirage'a. Tym razem skład wyglądał jeszcze bardziej imponująco, bowiem osiągnął prowadzenie 7:1. Heroic ponownie wzięło się w garść, gdy ich strata była już wysoka. Duńczycy nie byli jednak w stanie wyrównać stanu spotkania, a rywal zawsze potrafił utrzymać nawet najmniejszą przewagę. Ostatecznie, Serbowie utrzymali korzystny rezultat i mogli cieszyć się z triumfu 16:11.

Na decydującej mapie oba zespoły na zmianę przejmowały inicjatywę i zdobywały po kilka rund z rzędu. Do przerwy na tablicy wyników widniało 8:7 na korzyść CR4ZY. Po zmianie stron Serbowie oddali trzy punkty, jednak dość szybko wrócili na właściwe tory i przybliżali się do końcowego zwycięstwa. Udało im się wykorzystać trzecią z pięciu szans na wygraną, co oznaczało rezultat 16:12.

• Germany BIG 0:2 Sweden fnatic (Overpass 10:16, Nuke 11:16)

BIG wygrało trzy pierwsze rundy na Overpassie, lecz ich krótka seria zakończyła się wraz z pierwszym fullem oponenta. Od tej chwili to fnatic przeważało na serwerze, co pomału zaczął odzwierciedlać wynik. Szwedzi uzyskali prowadzenie 10:5 do przerwy, a ich gra w ataku również wyglądała dobrze. Niemcy nawet na moment nie zbliżyli się wyraźnie do osiągnięć przeciwnika i koniec końców musieli uznać jego wyższość wynikiem 10:16.

Podczas potyczki na Nuke'u przez długi czas byliśmy świadkami dłuższych serii w wykonaniu obu zespołów. Najpierw BIG podniosło się po przegraniu pistoletówki i wygrało cztery rundy z rzędu. Następnie drużyny walczące o awans na Minora zdobyły po pięć punktów przy jednym podejściu. Obraz tego spotkania zmienił się po zmianie stron. Wtedy to Niemcy dali się zresetować po zwycięstwie w pierwszym starciu, a fnatic należycie to wykorzystało i do końca nie zeszło z właściwej ścieżki. Od wyniku 6:10 całkowicie dominowali, dzięki czemu zwyciężyli mapę 16:11.

Spotkania rozgrywane w ramach zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora można oglądać na kanale twitch.tv/izakooo.