Francuski zespół po zwycięstwie nad polskim AGO musiał stanąć naprzeciw formacji OpTic Gaming, która była ostatnią przeszkodą w drodze do zamkniętych kwalifikacji na Majora.

France EnVyUs

2

Finał drabinki przegranych
Europe Minor – ELEAGUE Major 2018

Inferno
(8:7; 8:3)

Train
(7:8; 9:6)

OpTic

OpTic European Union

0

Inferno

Francuscy zawodnicy po niesamowitym comebacku w meczu z AGO Gaming z pewnością podeszło do tego spotkania z jeszcze większą determinacją. Reprezentanci EnVyUs rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej, idąc za ciosem zdobyli kolejne dwa punkty. Po tym do głosu doszli zawodnicy OpTic, którzy zaczęli odrabiać straty i zdołali wyjść na prowadzenie. To oni dyktowali warunki gry, jednak w późniejszym czasie spotkanie nieco nam się wyrównało. Pod koniec pierwszej połowy to Francuzi wyszli na prowadzenie, prowadząc jednym punktem na półmetku. Po zmianie stron pistoletówka wpadła na konto OpTic, jednak francuscy gracze szybko odpowiedzieli, rozpoczynając zwycięską serię. To właśnie oni pewnie szli po zwycięstwo na pierwszej mapie, znakomicie broniąc obu bombsite'ów przed przeciwnikami. Ostatecznie to właśnie ScreaM i jego koledzy mogli cieszyć się z triumfu na pierwszej lokacji spotkania, którego stawką był awans do kwalifikacji na Majora.

Train

Po niedługiej przerwie przenieśliśmy się na kolejną mapę, którą był Train. Według pewnej części społeczności jest to jedna z najciekawszych do oglądania map w całej grze. Rozpoczęcie spotkania pomiędzy EnVyUsOpTic tylko to potwierdziło. Runda pistoletowa rozpoczęła się lepiej dla terrorystów, w których wcielili się zawodnicy OpTic. Wraz z upływem czasu szala zaczęła przechylać się na korzyść Francuzów, którym ostatecznie udało się rozbroić podłożony ładunek i zdobyć cenną przewagę ekonomiczną. Mimo tego chwilę później allu i jego koledzy zdołali wyrównać, przejmując inicjatywę w tej początkowej części drugiej mapy. Jednak niedługo trwała ich zwycięska passa, bowiem EnVyUs nie dawało za wygraną, francuscy zawodnicy wiedzieli, że od awansu dzieli ich zaledwie kilka punktów. Na półmetku jednym punktem prowadzili zawodnicy z drużyny reprezentującej pięć innych narodowości. Po zmianie stron Francuzi nabrali wiatru w żagle, powtarzając historię z pierwszej mapy. Bardzo mocno uciekli swoim rywalom z wynikiem, jednak Ci zdołali nadrobić i z wyniku 14:9 dla EnVy zrobił się remis, po którym francuscy gracze zdołali odbić się i zakończyć spotkanie z wynikiem na swoją korzyść – 16:14.

Podsumowanie

Dzięki temu zwycięstwu EnVyUs zapewnia sobie awans do głównych kwalifikacji na Majora, w których szesnaście zespołów powalczy o osiem miejsc podczas nadchodzącego ELEAGUE Major 2018, który odbędzie się w Bostonie. To właśnie Francuzi oraz tureccy zawodnicy Space Soldiers wyjadą z Bukaresztu spełnieni, a już niedługo powalczą o awans na Majora.