ENCE pokonało 3DMAX w ostatnim meczu grupy A na europejskim Minorze i zapewniło sobie awans do playoffów. Teraz Finów czeka dzień przerwy, a później walka w fazie pucharowej.

0

Pistoletówka na Inferno wpadła na konto ENCE, a wszystkimi pięcioma fragami podzielili się allu i sergej. Fiński skład bezproblemowo wykorzystał lepszy ekwipunek i powiększył prowadzenie do 3:0. Potyczka na fullu była kontynuacją tej dobrej passy. Skuteczny rewanż 3DMAX nadszedł przy stanie 0:5. Francuzi raz ponowili swój sukces, jednak to wszystko, na co było ich stać. Antyterroryści zniszczyli ekonomię oponenta, a moment później zapewnili sobie zwycięstwo połowy. Allu i spółka na tym nie poprzestali, a ostatnie rundy tej części mapy także były ich dominacją. Ostatecznie, przed zmianą stron wysoko prowadzili 13:2.

Druga pistoletówka została wygrana przez 3DMAX. Zawodnicy broniący szybko zdobyli też starcia anty force i anty eco, co zmniejszyło ich stratę do ośmiu oczek. Co więcej, poradzili sobie również z rywalem, kiedy ten posiadał karabiny. ENCE odpowiedziało przy wyniku 13:7, lecz spotkało się z błyskawicznym resetem. Francuski skład dzielnie walczył o comeback, jednak nie uchronił się przed punktami mapowymi na koncie przeciwnika. Finowie wykorzystali trzecią z pięciu szans, dzięki czemu zwyciężyli mapę 16:12.

3DMAX wygrało pierwszą pistoletówkę, choć w sytuacji 4 vs 1 zawodnicy pozwolili allu zdobyć trzy fragi i podłożyć bombę. To pozwoliło ENCE dokonać zakupu karabinów w rundzie nr 3, a drużyna doskonale to wykorzystała. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 2:2, a ponadto, Finowie uzyskali ekonomiczną przewagę. Przy tym podejściu zdołali jednak osiągnąć tylko dwupunktowe prowadzenie. Kolejna próba była już bardziej udana, a ekipa sergeja zapewniła sobie zwycięstwo tej części Traina na poziomie 8:5. Końcówka także poszła po jej myśli, co oznaczało rezultat 10:5 do przerwy.

Po zmianie stron ENCE odskoczyło na osiem oczek, a to dzięki skutecznym obronom w pistoletówce i rundach z przewagą ekwipunku. 3DMAX odpowiedziało na pierwszym fullu. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, która popsuła ekonomię fińskiej formacji. Od tego momentu Francuzi zdecydowanie przejęli inicjatywę i cały czas zmniejszali dystans do rywala. Byli bardzo blisko wyrównania, lecz zostali pokonani przy stanie 12:14. Po chwili ENCE zakończyło mecz zwycięstwem 16:12.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.