CR4ZY bez większych problemów poradziło sobie z North w finale dolnej drabinki europejskiego Minora. Zwycięstwo zapewniło drużynie huNtera awans na StarLadder Majora w Berlinie. Dla zawodników będzie to debiut na turnieju najwyższej rangi.

0

Początek Mirage'a należał do North, które popisało się skutecznymi obronami w pistoletówce i rundzie anty eco. Co więcej, potyczka z karabinami była kontynuacją tej serii Duńczyków i wydawało się, że spokojnie powiększą oni przewagę. Niespodziewanie, przy stanie 0:3 CR4ZY zaprezentowało udaną ofensywę, choć dysponowało wtedy niepełnym ekwipunkiem. Pierwsze podejście nie przyniosło Serbom wyrównania, lecz kolejna próba była już udana, przez co na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Terroryści na tym nie poprzestali i wciąż dominowali na mapie. Potrafili obracać na swoją korzyść nawet takie sytuacje, jak 2 vs 4 oraz 1 vs 3. Jak się okazało, do końca połowy stracili już tylko jeden punkt, dzięki czemu przed zmianą stron prowadzili 10:5.

Po przerwie CR4ZY kontynuowało swoją świetną grę. Zespół potknął się tylko podczas pierwszego fulla oponenta, jednak błyskawicznie powrócił na właściwą ścieżkę. Zawodnicy broniący dominowali nad rywalem i szybko zapewnili sobie aż dziewięć szans na zakończenie meczu. Po wykorzystaniu drugiej okazji, mogli cieszyć się z triumfu wynikiem 16:7.CR4ZY wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a później powtórzyło sukces w starciu z lepszym wyposażeniem. Szczególnie druga z tych potyczek była nietypowa, ponieważ ace'a zdobył nexa, a pięć asyst zaliczył EspiranTo. Serb wyeliminował trzech rywali za pomocą granatu, a dwóch z karabinu. Pierwsze pojedynki z karabinami przyniosły wymianę jeden za jeden i dopiero po niej North przejęło nieco inicjatywę. Duńczycy odskoczyli na 5:3, lecz po tych zwycięstwach przeciwnik znalazł już sposób na ich ofensywę. Wtedy to antyterroryści prezentowali skuteczne obrony, a ich dominacja trwała niemal do końca połowy. Wynikiem tej części Dust2 było 9:6 na ich korzyść.

Druga pistoletówka wpadła na konto CR4ZY. Drużyna poradziła też sobie w dwóch potyczkach z przewagę ekwipunku. Pierwszy full jeszcze bardziej przybliżył Serbów do upragnionego StarLadder Majora. Wydawało się, że North jeszcze przedłuży swoje marzenia o zwycięstwie, lecz przy stanie 6:14 Duńczycy przegrali w sytuacji 3 vs 1 na nexę. Terroryści nie mieli problemów z zakończeniem spotkania i szybko wygrali 16:6.Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.