Jutro startują spotkania w ramach europejskiego Minora, który odbywa się w Bukareszcie. Jednak warto już teraz przyjrzeć się pierwszym parom tego turnieju.

Wszystkie informacje na temat Minorów jak i samego Majora znajdziecie na naszej dedykowanej podstronie – znajduje się tutaj.

France EnVyUs

Kurs:
1.32 : 2.83

Rozpoczęcie:
02.11.17 godz. 09:00

Bulgaria Windigo

Spotkanie to rozpocznie cztery dni zmagań wszystkich drużyn w walce o awans do zamkniętych kwalifikacji do Majora. Francuzi trafili tu dzięki krótszej drodze, ponieważ ominęli otwarty turniej eliminacyjny. Awans wywalczyli sobie dzięki zwycięstwom z LDLC.com, Binary Dragons oraz Heroic. Polegli raz – na były skład Outlaws, obecnie Windigo Gaming. Od tamtego czasu Francuzi nie występowali na żadnych turniejach LANowych, więc mieli sporo czasu na przygotowanie się do Minora.

Windigo Gaming, czyli byłe Outlaws, również zakończyło kwalifikacje do Minora z bilansem 3-1. Na swojej drodze pokonali EnVyUs, Heroic i eXtatus, w międzyczasie ulegając Space Soldiers. Podczas kwalifikacji pokazali się ze świetnej strony. Jednak ostatnio podczas ESL Clash of Nations 2017 zaliczyli tragiczny występ, odpadając już w fazie grupowej. Pokonani zostali przez mistrzów Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii – odpowiednio Team Endpoint oraz Moviestar Riders.

Nie jest tajemnicą, że EnVyUs jest faworytem w tym spotkaniu, mimo porażki na Outlaws w kwalifikacjach do Minora. Francuzi mieli sporo czasu na poprawę swoich błędów i przygotowanie taktyki na ten turniej. Nagrodą jest promocja do kwalifikacji do najbardziej prestiżowego turnieju na scenie CS:GO, więc na pewno dadzą z siebie wszystko.

Poland AGO Gaming

Kurs:
1.78 : 1.82

Rozpoczęcie:
02.11.17 godz. 10:30

Sweden GODSENT

AGO Gaming przeszło najdłuższą możliwą drogę w kwalifikacjach. Zaczęli od otwartego turnieju kwalifikacyjnego, przez który przeszli bez większych problemów. Następnie w kolejnym etapie zaliczyli jedno potknięcie – na OpTic Gaming. Awans zapewnili sobie dzięki pokonaniu Kinguin, HellRaisers oraz GODSENT. Z tymi ostatnimi przyjdzie im się spotkać ponownie w pierwszym meczu europejskiego Minora.

Szwedzi zapewnili sobie miejsce w tym turnieju tzw. rzutem na taśmę. Mimo, że byli drużyną zaproszoną, to w trakcie zmagań polegli aż dwukrotnie – na eXtatus oraz AGO Gaming. Udało im się pokonać Kinguin, Binary Dragons oraz Heroic – to właśnie dzięki tym zwycięstwom znajdą się w Bukareszcie. Ostatnio udało im się przebrnąć przez szwedzkie kwalifikacje do WESG 2017, w którym pokonali m.in. TEAM5, passions oraz ostatecznie w finale Fnatic.

GODSENT jest bardzo nieobliczalną drużyną. Jeżeli złapią odpowiedni tempo gry, są w stanie wygrywać nawet z lepszymi od siebie zespołami. Jednak AGO wie jak grać na tych Szwedów, o czym może świadczyć zwycięstwo w poprzednim etapie. Tym razem ponownie powinni udowodnić swoją wyższość.

Turkey Space Soldiers

Kurs:
1.34 : 2.72

Rozpoczęcie:
03.11.17 godz. 09:00

Slovakia eXtatus

Space Soldiers zaliczyło bezbłędny turniej podczas kwalifikacji do Minora. Wygrali trzy mecze, nie ponosząc żadnej porażki. Turecki zespół pokonał Binary Dragons, HellRaisers oraz ex-Outlaws i jako pierwszy awansował do europejskiego Minora. Space Soldiers nieraz udowadniało, że mają aspiracje do zajęcia stałego miejsca w światowej topce. Zdecydowanie są faworytem zarówno w grupie, jak i całym turnieju.

EXtatus określane jest nadzieją sceny czeskiej i słowackiej. Przez kwalifikacje przeszli z problemami i zaliczyli bilans 3-2. Polegli na OpTic oraz Outlaws, pokonując przy tym LDLC.com, GODSENT oraz Heroic. Ich największą gwiazdą jest frozen, piętnastoletni talent europejskiej sceny. Dzięki niemu powstały pierwsze przesłanki o tej drużynie, a teraz walczą o Majora.

W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest Space Soldiers, które przewyższa swoich przeciwników chociażby doświadczeniem na scenie. Zespoły walczyły ze sobą już w ramach ESEA MDL i górą w tym spotkaniu wyszli Turcy, pokonując Słowaków 16:7.

OpTic

European Union OpTic

Kurs:
1.30 : 2.92

Rozpoczęcie:
03.11.17 godz. 10:30

Poland PRIDE

Drugim spotkaniem w grupie B, będzie pojedynek upadłych legend sceny europejskiej oraz młodych graczy sceny polskiej – OpTic kontra PRIDE. Zespół friberga pokazał jaki potencjał w nich drzemie, podczas kwalifikacji do Minora. Przebrnęli przez nie bezbłędnie, pokonując po kolei AGO Gaming, TEAM5 oraz eXtatus. Ta europejska drużyna składa się z samych wielkich nazwisk, które nawet w niedalekiej przeszłości osiągały znaczące tytuły. Są kolejnym faworytem do awansu do zamkniętych kwalifikacji do Majora.

PRIDE podczas kwalifikacji do Minora dokonało niemożliwego. Po dwóch porażkach – na Hellraisers oraz Binary Dragons, wstali z kolan i pokazali ducha walki. Rozprawili się z LDLC.com, TEAM5, aż na samym końcu wyeliminowali Ninjas in Pyjamas. Dzięki temu zwycięzcy Pucharu Polski Cybersport zapewnili sobie wyjazd do Bukaresztu.

Pokonanie Ninjas in Pyjamas może okazać się zbyt małym osiągnięciem. Gracze z OpTic chcą udowodnić, że wciąż mogą liczyć się na światowej scenie. To właśnie oni są faworytem w tym spotkaniu.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach europejskiego Minora. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.